Trostruki uzastopni šampion je po kiši na stazi Spa Frankoršan ostvario rezultat od 1:53,159 minuta.
On je kažnjen dodavanjem 10 pozicija na plasman, pošto je njegova ekipa peti put promenila motor u njegovom bolidu uoči treninga u petak.
Šarl Lekler iz Ferarija bio je drugi u kvalifikacijama, što znači da će startovati sa prvog mesta.
Sa druge pozicije krenuće vozač Red Bula Serhio Peres.
Sedmostruki svetski šampion Luis Hamilton iz Mercedesa startovaće kao treći, a iza njega vozači Meklarena Lando Noris i Oskar Pjastri.
Vozač Mercedesa Džordž Rasel počeće trku sa šestog mesta, Karlos Sainc iz Ferarija sa sedmog, a Fernando Alonso iz Aston Martina sa osmog.
Vozač Alpina Esteban Okon počeće trku sa devetog mesta, Aleks Albon iz Vilijamsa sa 10, a aktuelni šampion Verstapen sa 11.
Trka za Veliku nagradu Belgije vozi se u nedelju od 15 časova.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar