Odbojkašice Srbije izgubile od Kine, u četvrtfinale sa trećeg mesta u grupi

Odbojkašice Srbije poražene su od Kine u trećem, poslednjem meču grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu.
Kineskinje su slavile sa 3:1.

Rezultat po setovima je 21:25, 25:20, 25:22, 29:27.
Srbija je sa jednom pobedom i dva poraza i četiri osvojena boda završila treća u grupi.

Kao jedna od dve najbolje trećeplasiranih ekipa izborila je plasman u četvrtfinale.
Nakon izjednačenog većeg dela prvog seta, Srbija je boljom igrom u završnici upela da stigne do prednosti.

U drugom setu Kina je u drugom delu seta vezanim poenima povela sa 15:19 i prednost sačuvala do kraja tog dela i stigla do izjednačenja.

Pri rezultatu 17:17 u trećem setu Kina je vezala pet poena. Srbija je pokušala da se vrati u zvaršnici, smanjila na poen zaostatka 21:22, ali je Kina ipak uspela da sačuva prednost i povede u setovima.

Nakon velike borbe u četvrtom setu, Kineskinje su ponovo bile koncentrisanije u završnici i zabeležile pobedu.

Kina je završila kao prva u grupi sa sve tri pobede.