Španović i Gardašević bez finala u skoku udalj na Olimpijskim igrama

Atletičarke Ivana Španović i Milica Gardašević nisu uspele da se plasiraju u finale discipline skok udalj na Olimpijskim igrama u Parizu.
Španović i Gardašević bez finala u skoku udalj na Olimpijskim igrama
Foto: Beta/AP
Srpska atletika neće imati predstavnice u finalu discipline skok udalj na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto Ivana Španović i Milica Gardašević nisu uspele da prebrode kvalifikacije.
 
Ivana Španović je prestupila u prvoj seriji, u drugoj je skočila 6,51, što je njen najbolji rezultat ove sezone, dok je u poslednjoj seriji zabeležila skok od 6,31, što nije bilo dovoljno da kvalifikacije završi među 12 najboljih takmičarki.
Milica Gardašević, druga predstavnica Srbije, jedini ispravan skok imala je u prvoj seriji - 6,48, dok je u naredne dve prestupila.
 
Španović je zauzela 16, a Gardašević 18. mesto u generalnom plasmanu. U finale je prošlo najboljih 12 atletičarki.
Samo četiri skakačice su preskočile kvalifikacionu normu od 6,75. Najdalje je skočila Amerikanka Tara Dejvis - 6,90. Drugo mesto u generalnom plasmanu pripalo je Larisi Japkino (6,87), dok je treća Nemica Malaika Mihambo (6,86), aktuelna evropska prvakinja iz Rima.
 
Španović će karijeru završiti bez olimpijskog zlata, budući da je u Parizu peti i poslednji put učestvovala na Igrama. U Rio de Žaneiru 2016. osvojila je bronzu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Prva Srbija

    06.08.2024 13:11
    Urekao je Dražin unuk...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Janik Siner suspendovan do 4. maja zbog dopinga

Italijanski teniser Janik Siner suspendovan je na tri meseca zbog korišćenja nedozvoljene supstance klostebola i neće moći na teren do 4. maja, saopštila je Svetska antidoping agencija (WADA).

Filadelfija Iglsi osvojili 59. Superbol

Filadelfija Iglsi osvojili su titulu šampiona Nacionalne lige američkog fudbala (NFL), pošto su noćas u Nju Orleansu, u 59. Superbolu, pobedili Kanzas Siti Čifse 40:22.