Teniseri Srbije vode 2:0 protiv Grčke u meču Dejvis kupa

Teniska Dejvis kup reprezentacija Srbije povela je sa 2:0 protiv Grčke u meču Svetske grupe 1.
Prvo je Miomir Kecmanović pobedio Aristotelisa Tanosa sa 2:0 (6:3, 6:3).

Kecmanović je do prednost stigao brejkovima u drugom i osmom gemu prvog seta. U drugom setu, je u trećem i devetom gemu oduzeo servis Grku, i sigurnim servisom tokom čitavog meča stigao do pobede.
Nakon toga je Novak Đoković pobedio 770. tenisera sveta Janisa Ksilasa u dva seta, 6:0, 6:1.

Ksilas je svoj jedini gem osvojio na svoj servis, pri rezultatu od 5:0 za Đokovića u drugom setu. Meč je trajao 38 minuta.
Sledeći se igra dubl meč u nedelju, u kom će za Srbiju nastupati Novak Đoković i Hamad Međedović, dok će za Grčku igrati Petros Cicipas i Demetris Azoides.

Pobeda Đokovića i Međedovića u tom meču bi značila i pobedu Srbije.