Doktor nauka: Dilema da li da štrajkujem glađu ili da bežim?
Sa diplomom mastera i doktoratom pri kraju, profesor srpskog jezika i književnosti Stefan Avramović (28) iz Gornjeg Milanovca četiri godine uzalud traži posao.
Na Filološkom fakultetu u Beogradu zavšio je studije sa prosečnom ocenom 8,91 i odmah upisao master gde je u novembru 2011. godine dobio desetku i na predlog svojih profesora nastavio put ka doktoratu.
Kako je izjavio za agenciju Beta, bez obzira na doktorske studije želeo je da radi i uči, pa je počeo da traži posao širom rudničko-takovskog i čačanskog kraja. Napisao je na desetine prijava, na svaki raspisani konkurs u školama, u gradovima i selima, ali su, kako kaže primani "sinovi i kćeri političkih tata i mama, rođačka i komšijska deca".
"U nekim školama kandidati su već unapred bili na tim mestima sa manjim prosekom i stepenom obrazovanja, a direktori su imali diskreciono pravo da daju konačnu reč", kazao je Avramović. On je rekao da u bibliotekama rade srednjoškolci raznih zanimanja, a može da predaje i građansko vaspitanje, ali nigde nema mesta, pa se pita da li da štrajkuje glađu, kao neki profesori, ili da negde beži.
Obraćao se i Ministarstvu prosvete i napisao četiri pisma ministrima - bivšem Tomislavu Jovanoviću i sadašnjem Srđanu Verbiću, iznoseći primere zloupotreba, ali mu nijedan nije ništa odgovorio. "Izgleda da ovde vlada neko nepisano pravilo da što bolje i više učiš, u životu gore prolaziš", izjavio je Avramović.
Komentari 4
Dada
Zoltane, nisi u pravu. Na zapadu je normalno da doktor ima do 30 godina. Kad neko doktorira u 45-oj, taj baš nije među bistrijima na zapadu. Sa 15 završiš osnovnu, sa 19 srednju, sa 24 si master i imaš još 6 godina za doktorat i zajebanciju. Malo li je?
vidoviti Zoltan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar