"Oni koji bi da rehabilituju Nedića ponovo bi ubili kragujevačke đake"
Predsednik skupštinskog Odbora za ljudska i manjinska prava Meho Omerović izjavio je da je poslednji trenutak da se zaustavi falsifikovanje istorije.
On je, povodom početka procesa rehabilitacije predsednika srpske vlade za vreme okupacije u Drugom svetskom ratu Milana Nedića, rekao da SDPS neće dopustiti da ogromne žrtve koje je Srbija dala kao član antihitlerovske koalicije budu uzaludne i da oni koji su doneli slobodu budu poniženi.
"Oni koji bi da rehabilituju Milana Nedića čiji su žandarmi odvodili kragujevačke đake na streljanje, ponovo bi ih ubili", rekao je Omerović. On je istakao da se ne sme nikada zaboraviti ko je od početka Drugog svetskog rata bio protiv Hitlera, a ko mu je služio i učestvovao u zločinima protiv sopstvenog naroda.
Kako je dodao, rezolucija koju će SDPS predložiti u Skupštini Srbije, biće odgovor da Srbija neće na poraženu stranu. "Ostaćemo tamo gde smo zahvaljujući jedinom antifasističkom pokretu - partizanskom bili od početka - na strani pobednika", zaključio je Omerović.
Ranije danas, SDPS je najavila da će pokrenuti proceduru za donošenje skupštinske rezolucije protiv svih pojedinaca, organizacija i pokreta, koji su tokom Drugog svetskog rata sarađivali sa okupatorima.
Komentari 5
Inspektor Višekruna
Ja nisam dovoljno stručan da raspravljam o Nediću, ne znam da li ga treba rehabilitovati ili ne. Jedino uviđam da se stavovi donose u zavisnosti od političkog opredeljenja.
Ako je recimo slika sa Hitlerom dokaz da je zločinac, onda je trebalo osuditi i Ivu Andrića?
A onda korak br. 2 - Agencija za restituciju koja na Dedinju čak vraća u naturi i izgrađeno gradsko građevinsko zemljište, iako to zakon ne dozvoljava. Nema sve to mnogo veze sa ideologijom, već je u pitanju čist interes. A tako se omaložava i rehabilitacija onih koji su zaista bili pogrešno osuđivani...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar