Građani se najviše žale zbog kompjutera i telefona
Najveći broj prigovora potrošača u Srbiji u 2015. godini odnosio se na informacionu i komunikacionu opremu, za razliku od prethodnih godina kada su se potrošači najviše žalili na obuću i odeću, saopštila je danas Nacionalna organizacija potrošača Srbije.
Kako je navedeno u saopštenju, za razliku od prethodnih godina kada se najveći broj prigovora odnosio na kvalitet obuće i odeće, u toku 2015. godine prvo mesto po broju prigovora zauzima informaciona i komunikaciona oprema sa 18,5 odsto, zatim obuća i odeća sa 14,8 odsto, veliki kućni aparati sa 6,7 odsto i usluge mobilne telefonije sa 5,9 odsto.
Dodaje se da se sadržaj 45,7 odsto prigovora koji se tiču informacione i komunikacione opreme odnosi na nepoštovanje zakonske i komercijalne garancije, kao što je nepoštovanje rokova za odgovor i rešavanje prigovora. Takođe, 77,9 odsto prigovora u tekućoj godini rešeno je savetovanjem, posredovanjem ili sudskim zastupanjem.
"Primetan je trend povećanja broja potrošača koji se javljaju Nacionalnoj organizaciji potrošača Srbije i njenim članicama radi saveta ili pravne pomoći", navedeno je u saopštenju. Nacionalna organizacija potrošača Srbije u saradnji sa svojom regionalnom članicom Udruženjem za zaštitu potrošača Vojvodine je u 2015. godini evidentirala i rešila ukupno 5.285 prigovora potrošača sa teritorije Srbije.
Komentari 3
Vex
Ja sam imao slučaj da mi Telenor vrdao da uvaži garanciju na iPhone 6 Plus na kojem se odlepio displej (dobro poznata fabrička greška koju Apple rešava bez naknade u slučaju reklamacije) i to iz razloga jer ne postoji u lokalu ovlašteni servis, odnosno morali bi da ga šalju za Holandiju - što naravno košta. Tako da mi je odbijen prigovor jer mi je tobož telefon ispao a nema nigde fizičkog oštećenja.
Dr. Marks bez Engelsa
Rusofil_IQ0
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar