Optužnica protiv Nebojše Čovića

Tužilaštvo za organizovani kriminal dostavilo je posebnom odeljenju Višeg suda u Beogradu optužnicu protiv Nebojše Čovića i još šest osoba, koji su osumnjičeni za malverzacije sa novcem namenjenim Srbima na Kosovu.

Televizija N1 nezvanično saznaje da se optužnica odnosi na period od januara 2003. godine do sredine septembra 2005. godine i da se optuženima stavlja na teret da su zloupotrebili službeni položaj i položaj ovlašćenog lica i primanje mita a u vezi posla otkupa i izgradnje nekretnina.

Tužilaštvo za organizovani kriminal je u avgustu 2014. godine pokrenulo istragu protiv Čovića, bivše sekretarke Koordinacionog centra Anđelke Radenković, bivšeg načelnika Kosovskomitrovačkog okruga Dragana Kalabe i vlasnika privatnih firmi Komgrap gradnja, Daki i Masters.

Oni su osumnjičeni za pribavljanje protivpravne imovinske koristi u iznosu od oko 10 miliona evra.

Tužilaštvo sumnja da su u poslu otkupa nekretnina u Severnoj Kosovskoj Mitrovici, Čović, Radenković i Kalaba, u prethodnom dogovoru sa vlasnicima privatnih firmi omogućili da se na osnovu fiktivne dokumentacije izvrše nezakonita plaćanja.

Kako se navodi u naredbi za sprovođenje istrage, Koordinacioni centar je uplatio preduzeću Daki skoro 426 miliona dinara, od čega je izvršen otkup samo 18 nekretnina, za šta je potrošeno skoro 181 milion dinara, a za ostatak od oko 245 miliona dinara ne postoji validna dokumentacija.

N1 dodaje da je sporna i izgradnja stambenih lamela umesto kojih je i dalje samo livada, pa tužilaštvo sumnja da su Koordinacioni centar i Građevinska direkcija uplatili 180 miliona dinara za izgradnju od čega je utrošeno samo skoro 18 miliona.

Autor: N1

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Gavra

    18.01.2016 17:52
    nema u srbiji više brlih medve
    izgleda da se u Srbiji nešto menja , bar po bivše ministre... Beli medvedi se polako proteruju i sad - pošto nema više igara u rukavicama , svi bivši političari koji nisu imali mozga da se presele na Sejšele će morati malo da se igraju sa nanogicom , ili da plate .....
  • Gradjanin Sejn

    18.01.2016 14:31
    Barem za nesto da ga optuze kada vec nisu za umesanost u ubistvo premijera.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Kamioni na prelazu Šid čekaju oko pet sati

Teretna vozila na graničnom prelazu Šid na izlazu iz Srbije čekaju oko pet časova, a na Batrovcima i Kelebiji se zadržavaju oko dva sata, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).