On je za agenciju Beta rekao i da su zbog jakog teretnog saobraćaja na rekama stalno na oprezu, a često se susreću sa slučajevima šverca akcizne robe, naftnih derivata, žitarica, koksa, uglja i slične robe.
"Iako brodovi plove pod stranim zastavama, kriminalne radnje najčešće rade naši državljani. Kada doznamo da se na nekom brodu nešto krijumčari, izlazimo na lice mesta, hvatamo počinioce i plenimo robu koju do kraja postupka predajemo carinskim organima i inspekcijama", kazao je Knežević.
Rečna policija interveniše i u slučajevima pokušaja samoubistava, a kako je Knežević rekao, od početka godine spaseno je pet osoba u pokušaju samoubistva.
"Imamo jedan dobar spasilački, interventni tim sa lakim čamcem koji za par minuta stigne do svih mostova u gradu. Ta lica hitno prebacujemo u naš hangar gde dolazi ekipa Hitne pomoći radi dalje hospitalizacije", rekao je Knežević.
Ekipe policije susreću se dosta i sa mladima koji noću na splavovima i restoranima u priobalju konzumiraju drogu.
"U priobalju se susrećemo sa preprodajom droge, ne i sa preprodajom na plovnim objektima. Mladji koji dolaze na splavove dosta koriste droge i često ih procesuiramo u izvršenju tog krivičnog dela", rekao je Knežević.
Govoreći o ostalim poslovima koje obavljaju, Knežević je rekao da dosta posla imaju sa plovnim objektima koji nekontrolisano plutaju po vodi.
"Najčešće se radi o čamcima, splav kućicama i slično. Problema ima naročito u zimskm periodu kada nema nadzora na splavovima, jer većina njih je otvorenog tipa i radi tokom letnje sezone kada ima više posla. Zimi zbog porasta vodostaja vode dolazi do otkačinjanja i stvaraju se bezbedonosni problemi", rekao je Knežević.
Prema njegovim rečima, posada rečne policije i patrole koje se nalaze na patrolnim čamcima izložene su većim rizicima u doba godine kada su kiše i snegovi.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar