Krasić je kazao da u Višem sudu izlaz iz te situacije vide u medijaciji kao alternativnom rešavanju sporova.
"Otvorili smo info pult koji će pomoći građanima da izaberu medijatore i saznaju sve što ih interesuje u vezi tog postupka", rekao je Krasić i podsetio da u postupku medijacije stranke dobrovoljno nastoje da sporni odnos reše mirnim putm uz pomoć jednog ili više posrednika.
Po njegovim rečima, medijacija je jako delotvoran postupak kojim građani izbegavaju duge sudske sporove i visoke troškove. Kazao je i da alternativni način rešavanja sporova i primena novih sankcija u krivičnoj materiji takođe omogućavaju građanima da izbegnu duge sudske sporove.
"Priznanjem krivičnog dela kao alternativnom sankcijom, sada rešavamo više od trećine predmeta u krivičnoj materiji", naveo je Krasić.
Predsednik Osnovnog suda u Nišu Goran Spasić rekao je da je taj sud u 2017. godini najviše radio na rešavanju starih predmeta, što je rezultiralo smanjenjem broja starih predmeta sa prošlogodišnjih 40.000 na oko 17.000. Dodao je da Osnovni sud uskoro očekuje prijem novih sudija pošto je nedavno upražnjeno devet sudijskih mesta.
Komentari 4
Možda
Ostavine i overu preuzeli notari.
Svaki sudija ima stručnog saradnika koji piše presude.
Koliko predmeta po sudiji imaju krivičari u Višem sudu u NS?
Idealno
Na taj način , časni sud bi imao malo predmeta po sudiji, i naravno platu veću od 100.000 dinara neto.
Časnom sudu u pisanju ovih par presuda pomogao bi stručni saradnik koji radi za neto platu od 60.000 dinara .
Naravno, gradjani bi brže rešavali svoje predmete pred sudom, što znači da bi efikasnost suda dodatno koštala kroz uvećane sudske takse jedno par puta .
NS
A neki radnik na utovaru - 10 tona dnevno - malo.
Tako otprilike izgleda medijska slika koja se kreira u javnosti.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar