"Reforma sistema plata jedna je od veoma značajnih. Blizu smo da donesemo još tri zakona iz tog segmenta reformi sistema plata i to će se, nadam se, dogoditi do kraja ove godine", rekao je Ružić.
Prema njegovim rečima, cele sledeće godine će se "upodobljavati" platni razredi u odnosu na stručnu spremu i specifičnosti u obavljanju određenog posla, ali je namera da se svi zaposleni podvedu u jedinstveni, pravičan status, da se ne bi događalo da neko ko ima identičnu stručnu spremu i radi manje ima veća primanja.
"Dakle, to je namera, sistemski pristup i naravno da će se odnositi na sve u javnoj upravi", jasan je ministar.
Govoreći o broju zaposlenih u javnoj upravi, Ružić kaže da smo "u jednom tranzicionom periodu", kao i da je reformom od 2013. dokazano "da na veoma odgovoran način država može da sprovede racionalizaciju". U ovoj godini, kaže ministar, taj broj je ispunjen, a očekuje da kadrovski plan bude mera stvari i da u odnosu na finansijske mogućnosti odredi broj izvršilaca na određenim poslovima, uz utvrđivanje prioriteta i to će, siguran je, početi da funkcioniše od 2019.
"U idućoj godini biće sprovođena racionalizacija, ali koja svakako neće biti linearna, vodiće se računa o prioritetima i koja će takođe dozvoljavati nova zapošljavanja", rekao je Ružić.
Komentari 8
bokica
ove komentare I nemogu da verujem koliko zlobe .samo da neko ostane bez posla ,vazno je sagledati istinu da li je to bas tako ,treba videti I ko uvodi te platne razrede mozda bas taj koji je I zaposljavao ,sramota !!!!!!!!!
PS. neradim ni u epsu ni u srbija gasu ali nisu ni ti ljudi jedini krivi u ovoj drzavi,
zar nevidite koliko ista drzava uvodi razne nove statisticke tabele I podatke ,sve vise povecavaju
dokumentaciju a smanjuju radnu snagu
2 dinara druže
Jaja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar