Udruženje upravnika: Nije tačno da ne postoji cenovnik

Udruženje Profesionalni upravnici Srbije saopštilo je da pojedinci iznose "manipulacije i poluistine" u vezi s navodnim nepostojanjem cenovnika za usluge upravljanja zgradama, s ciljem da "mali krug ljudi pokuša da ostvari dobit".
Udruženje upravnika: Nije tačno da ne postoji cenovnik
Foto: 021.rs
"Poluinformacije i neistine o navodnom nepostojanju cenovnika za usluge profesionalizacije upravljanja stambenim zgradama koju iznose pojedine organizacije, predstavljaju zamenu teza i pokušaj male grupe pojedinaca da lični interes stave iznad interesa zajednice", piše u saopštenju. 
 
Ocenjuje se da je "u trenutku kada se građani Srbije nalaze pred izborom koji drastično može poboljšati kvalitet njihovih života, nepotrebno i kontraproduktivno vršiti pritisak" na Vladu Srbije, resorno ministarstvo, kao i predstavnike lokalnih samouprava. 
 
"Vlada Srbije ima jasan plan kako da imovinu građana učini vrednijom i bezbednijom za život. Zato građani zaslužuju da budu objektivno informisani o odredbama Zakona o stanovanju, posebno u delu koju se odnosi na uvođenje profesionalnih upravnika i prinudnu upravu. Od izuzetne je važnosti da se mediji umesto za uzbunjivanje javnosti, i plašenje čestitih građana, koriste za saopštavanje korisnih činjenica, koje će svakom građaninu omogućiti da na pravi način sagleda prednosti uvođenja profesionalne uprave", navodi se u saopštenju. 
 
Dodaje se da je neophodno da se imovina građana Srbije redovno održava, jer će se samo na taj način obezbediti njena kontinuirana vrednost na tržištu nekretnina, i očuvati njena funkcija bezbednog i udobnog mesta za život.
 
Podsetimo, zgrade koje do kraja godine ne budu upisane u registar stambenih zgrada očekuje prinudna uprava. "Novosti" su nedavno pisale da i oni koji su se odlučili da plate profesionalnog kućepazitelja imaju problema da ga angažuju. Razlog je što u većini gradova u Srbiji, kao i u prestonici, još nije poznato koliko će iznositi naknada za usluge profesionalnih upravnika.
 
Jedinice lokalne samouprave navodno čekaju da im Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture dostavi kriterijume. Nisu još dobili ni uputstva za utvrđivanje minimalne visine iznosa tekućeg održavanja, kao ni za investiciono održavanje zajedničkih delova zgrada.
  • fhfh

    30.11.2017 15:54
    za Nerviracha.

    Kad je tako lako biti predsednik u zgradi, budi ti onda predsednik, eto, većina zgrada ga ni nema jer je veoma lako raditi sa ljudima. Nekad mi je lakše da operem i očistim ceo ulaz, nego da pregovaram sa sto raličitih temperamenata, od kojih je 70% nervozno sišlo dole na sastanak.
  • Malo logike

    29.11.2017 10:37
    Stanari koji su zaista sposobni da brinu o svojoj zgradi su već imenovali upravnika, nekog od stanara, i za njega neće morati ništa da plaćaju. Oni koje je baš briga za zgradu, još se nisu organizovali, svako vuče na svoju stranu, a rezultat je neuredna zgrada, razvaljeni podrumi, otljučana ulazna vrata zgrade, neispravni interfoni, prljavština, nepoznat broj stanara i slično. Takve zgrade će dobiti prinudne upravnike, što je sasvim normalno i potrebno, da bi se uveo red u zgradu. Ko nije svestan da se zgrada mora redovno održavati i ne voli takve obaveze, jednostavno nije za život u zajednici, odnosno treba ga civilizovati. Davati 200 do 300 dinara mesečno nije veliki trošak, a rezultat je ugodniji život u sređenoj zgradi. Pored toga, niko nas ne sprečava da kontrolišemo rad upravnika, da bi se sprečile eventualne zloupotrebe. Sve od nas zavisi.
  • Nervirach

    28.11.2017 20:53
    fhfh, al si pametan! Tako nesto ide samo iz crne stranke. Ja sto zaradim hocu da trosim na ono sto ja hocu a ne da me levati bagra koja se ,,snalazi". Poslova ima i na ciscenju ne mora da se upravnikuje.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija