"Poluinformacije i neistine o navodnom nepostojanju cenovnika za usluge profesionalizacije upravljanja stambenim zgradama koju iznose pojedine organizacije, predstavljaju zamenu teza i pokušaj male grupe pojedinaca da lični interes stave iznad interesa zajednice", piše u saopštenju.
Ocenjuje se da je "u trenutku kada se građani Srbije nalaze pred izborom koji drastično može poboljšati kvalitet njihovih života, nepotrebno i kontraproduktivno vršiti pritisak" na Vladu Srbije, resorno ministarstvo, kao i predstavnike lokalnih samouprava.
"Vlada Srbije ima jasan plan kako da imovinu građana učini vrednijom i bezbednijom za život. Zato građani zaslužuju da budu objektivno informisani o odredbama Zakona o stanovanju, posebno u delu koju se odnosi na uvođenje profesionalnih upravnika i prinudnu upravu. Od izuzetne je važnosti da se mediji umesto za uzbunjivanje javnosti, i plašenje čestitih građana, koriste za saopštavanje korisnih činjenica, koje će svakom građaninu omogućiti da na pravi način sagleda prednosti uvođenja profesionalne uprave", navodi se u saopštenju.
Dodaje se da je neophodno da se imovina građana Srbije redovno održava, jer će se samo na taj način obezbediti njena kontinuirana vrednost na tržištu nekretnina, i očuvati njena funkcija bezbednog i udobnog mesta za život.
Podsetimo, zgrade koje do kraja godine ne budu upisane u registar stambenih zgrada očekuje prinudna uprava. "Novosti" su nedavno pisale da i oni koji su se odlučili da plate profesionalnog kućepazitelja imaju problema da ga angažuju. Razlog je što u većini gradova u Srbiji, kao i u prestonici, još nije poznato koliko će iznositi naknada za usluge profesionalnih upravnika.
Jedinice lokalne samouprave navodno čekaju da im Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture dostavi kriterijume. Nisu još dobili ni uputstva za utvrđivanje minimalne visine iznosa tekućeg održavanja, kao ni za investiciono održavanje zajedničkih delova zgrada.
Komentari 17
fhfh
Kad je tako lako biti predsednik u zgradi, budi ti onda predsednik, eto, većina zgrada ga ni nema jer je veoma lako raditi sa ljudima. Nekad mi je lakše da operem i očistim ceo ulaz, nego da pregovaram sa sto raličitih temperamenata, od kojih je 70% nervozno sišlo dole na sastanak.
Malo logike
Nervirach
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar