Kako piše "Blic", tamo se mogu pronaći autogrami Zorana Đinđića za 259 dolara, Zorana Živkovića za 55 i Borisa Tadića za 41 dolar. Potpisa drugih političara iz Srbije trenutno nema, ali se njihove fotografije dobro prodaju, pa za sliku Slobodana Miloševića ili Vuka Draškovića treba izdvojiti 18 dolara, a za promo-poster Srpske radikalne stranke sa likom Tomsilava Nikolića iz 1990. godine 57 dolara.
Beogradski list dalje piše da je zanimljivo da se prodaju i privesci za ključeve sa logom Srpske napredne stranke za 28 dolara i časopis "Plejboj" (domaće izdanje) iz 2004. godine u kojem je intervju sa Aleksandrom Vučićem za 14 dolara. Mogu se pronaći i autogrami naših sportista, pa tako i Novaka Đokovića za 300 funti, a ubedljivo najskuplji je potpisani prišivač za dres Nikole Jokića za koji treba izdvojiti skoro 3.800 dolara.
Dugogodišnji sakupljač autograma Negoslav Točilovac kaže za "Blic" da je trenutno od ljudi iz regiona na tržištu najvredniji potpis Nikole Tesle, koji se može kupiti za 7.000 evra.
"U filografiji četiri kriterijuma formiraju cenu. Najjeftiniji su potpisi na običnom parčetu papira koji poznata ličnost da onako usput nekom obožavaocu. Nešto vredniji su potpisi na raznim dokumentima, zatim potpisane fotografije, a ubedljivo najvredniji su rukom pisani dokumenti ili pisma sa potpisom", navodi za "Blic" Točilovac.
Prema njegovim rečima, potpisi naših političara nisu baš na ceni jer se oni potpisuju na svakom ćošku i na svakoj slavi. Točilovac dodaje da potpisi aktuelnih srpskih političara dostižu cenu između pet i 10 dolara, u zavisnosti od toga da li je u pitanju dokument ili fotografija, a rukom pisana pisma su retka jer je elektronska pošta zamenila klasičnu.
Posebnu cenu imaju filmski posteri. Tako na eBay-u za poster kojim se najavljuje premijera filma "Valter brani Sarajevo" iz 1972. godine treba izdvojiti oko 400 dolara, a za poster za film "Kozara" iz 1970. koji su potpisali Milena Dravić i Ljubiša Samardžić oko 175 dolara.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar