Kako piše
"Politika", vozači su primetili da se na većini deonica ne meri srednja dozvoljena brzina, iako su nadležni najavili početak rada ovog sistema za prve dane septembra prošle godine.
U Ministarstvu unutrašnjih poslova kažu da se srednja dozvoljena brzina meri samo na deonici auto-puta između Šida i Šimanovaca, dok se za ostale deonice sistem još uspostavlja.
Prema njihovim rečima, problem je u merenju tačne udaljenosti između naplatnih rampi kako bi se precizno znalo za koliko se vremena stiže od tačke A do tačke B. MUP objašnjava da je to neophodno kako kazne za prekoračenje brzine ne bi "padale" na sudu.
Na pitanje "Politike" zašto se to nije učinilo od septembra prošle godine, kada je počela primena sistema, jer svako ko ima automobil može da izračuna koliko kilometara ima, recimo, od naplatne rampe u Vrčinu do naplatne rampe kod Niša, u MUP-u su rekli da nije do njih, te su odgovornost prebacili na "Puteve Srbije".
"Putevi Srbije" su za ova pitanja predložili obraćanje Upravi saobraćajne policije.
Merenje srednje brzine kretanja vozila na auto-putu počelo je u septembru prošle godine. Reč je o projektu MUP-a i "Puteva Srbije", kojim mere srednju brzinu na osnovu vremena prolaska kroz naplatne rampe. Plan je bio da svi oni koji prema ovoj računici voze brže od 120 kilometara budu kažnjeni.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 30
Marko Ilic
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appybuilder.silverzoran.Kontrola_Brzine_Srbija_1
vera
Sve pohvale za prvi komentar : Kako onda naplaćuju putarinu po pređenom kilometru?od Jel? Sve ste rekli.
Metrolog
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar