Ministar je upozorio da to ne znači da nema opasnosti da ta voda bude zagađena, zbog čega će Zavod analizirati vodu na tom području najmanje dvaput godišnje.
"Hemikalijama treba vremena da prodru do bunara, te iako sada voda u njima nije zagađena jedinjenjima iz nađenog opasnog otpada, ne znači da neće biti", rekao je ministar.
Ministarstvo zaštite životne sredine je krajem decembra saopštilo da je na području Obrenovca nađeno 20 tona opasnog otpada, tajno zakopanog na privatnoj parceli, koji je mogao da izazove ozbiljne posledice po prirodu i zdravlje ljudi.
Trivan je za RTS naveo da, iako u uzorcima vode iz tri bunara u neposrednoj okolini mesta gde je nađen otpad nema tragova zagađenja zakopanim otrovom, voda iz njih se ne sme koristiti za piće jer je hemijski i bakteriološki neispravna.
On je rekao da očekuje da će oblast zaštite životne sredine u Srbiji biti u potpunosti usklađena sa standardima EU tek za tridesetak godina.
Komentari 1
PERICA ###
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar