Građani sprečili prinudno iseljenje majke i dvoje dece

Prinudno iseljenje samohrane majke Olivere Tanasković i njena dva maloletna sina, koje je bilo zakazano za danas u 11 časova, odloženo je do daljeg.
Građani sprečili prinudno iseljenje majke i dvoje dece
Foto: 021
Iseljenje je odloženo pošto su se se pred vratima stana u soliteru na Sinđelićevom trgu u Nišu okupili građani i brojne novinarske ekipe.
 
Olivera Tanasković i njeni sinovi jedanaestogodišnjak koji je oboleo od autizma, i trinaestogodišnjak, trebalo je da budu iseljeni iz stana po odluci niškog Osnovnog suda, a po tužbi za iseljenje koji su pokrenuli otac dečaka Srđan Radlović i deda dečaka Miloje Radlović. 
 
Izvršitelji se u zakazano vreme nisu pojavili pred vratima stana čiji je vlasnik Srđan Radlović, iako su u pratnji policije stigli do ulaza u zgradu u tačno zakazano vreme, ali se pred vratima stana najpre pojavio deda dečaka, a potom i otac.  Oni su insistirali da uđu u stan "kako bi uzeli svoje privatne stvari", međutim kako su prilaz vratima blokirali Oliverini prijatelji i ogorčeni građani, Radlovići su pozvali patrolu policije. 
 
Posle kraće rasprave s policijom Srđan i Miloje Radlović su napustili zgradu. Oni su dobili objašnjenje da je izvršenje odloženo i da mogu jedino da pokrenu sudski spor protiv lica koja su blokirala ulaz u stan. 
 
Olivera Tanasković rekla je novinarima da neće odustati od dalje borbe da ostane u stanu, za koji je, kako je istakla i ona dala novac dok je živela u vanbračnoj zajednici sa Srđanom Radlovićem. 
 
"Propustom mog pređašnjeg advokata propustila sam da se žalim na odluku suda kojom je naloženo da se sa decom iselim iz stana. To je bilo pre dve i po godine i od tada živim u strahu od iseljenja", kazala je Tanasković okupljenim novinarima. 
 
Ona je rekla da je po predlogu Centra za socijalni rad da se deca ne iseljavaju, Osnovni sud do sada više puta odlagao postupak prinudnog izvršenja. 
 
"Osnovni sud je po novom sporu koji sam pokrenula doneo presudu o pravu stanovanja do punoletstva dece, ali ta presuda još nije pravosnažna, pošto je na nju moj bivši nevenčani suprug uložio žalbu. Otuda i novi pokušaj prinudnog iseljenja", rekla je Tanasković. 
 
Njen advokat Petar Kostić kazao je da je Osnovni sud septembra prošle godine doneo rešenje o pravu stanovanja dece u stanu na Sinđelićevom trgu, ali da je predmet sada na Apelacionom sudu a za dobijanje pravosnažne presude potrebno je u proseku između šest i 12 meseci. 
 
Deda dečaka Miloje Radlović rekao je okupljenim novinarima da voli svoje unuke, ali da moraju s majkom da se isele iz stana jer je to sud odlučio još pre skoro tri godine. 
 
"Za taj stan sam ja dao novac i on pripada mom sinu. Oliveri je moj sin i nudio da se sa decom preseli u drugi stan koji je kupio u Somborskoj ulici, ali ona nije pristala i on je taj stan prodao", rekao je Radlović. 
 
On nije želeo da odgovori na pitanje novinara da li je moralno da iseli unuke iz stana usred zime, ali je kazao da njihova majka treba da brine kuda će oni otići posle iseljenja. 
 
Prijatelji i građani Niša koji su stali u zaštitu Olivere Tanasković najavili da će danas i narednog dana neprekidno dežurati ispred stana, u slučaju da se Radlovići vrate i pokušaju da na silu uđu u stan.
  • @LALA

    19.01.2018 08:50
    Kraća bliža istorija Srbije i zapadnog sveta:

    -u Srbiji nema iseljenja porodica, u svetu svakodnevna pojava
    -Srbi se izbore za to da bude iseljenja i kod njih
    -u Srbiji počnu da se dešavaju iseljenja
    -za iseljenja Srbi krenu da govore "samo u Smrdiji"
  • Jasmina

    18.01.2018 20:11
    Podrska
    Bravo za sagradjane koji podržavaju gospodju i njenu decu.U sličnoj sam situaciji. Nekom drugom prilikom cu se izjasniti.Borite se za svoja prava i napred.



  • Vandbracna zajednica

    18.01.2018 16:37
    Sta bi
    A sta bi sa time da mi priznajemo vandbracne zajednice? Pa onda lepo pola/pola....

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija