Kako pišu "Novosti", do sada su se u ovu akciju uključile 22 advokatske kancelarije. U sudskim postupcima sve do Suda za ljudska prava u Strazburu i Komiteta za ekonomska i socijalna prava u Briselu, oštećene će zastupati advokati bez naknada do pozitivnog završetka postupka.
Prema tvrdnjama predsednika Udruženja Jovana Tamburića, ukupna šteta za budžet, odnosno poreske obveznike biće veća nego da je država uzela kredit od 800-900 miliona evra pod najnepovoljnijim uslovima. U planu je organizovanje protesta i narodne inicijative za stavljanje zakona van snage kako bi ponovo skrenuli pažnju javnosti i institucija u Srbiji na problem.
Kako navode u
Udruženju, zakoni nisu doneti da bi se obezbedila finansijska stabilnost države, nego pre svega da se pripremi reforma penzionog sistema u kojoj država neće biti garant stečenih prava po osnovu uplata u fond PIO, da se obezbedi veći profit poslodavcima i investitorima po osnovu manjeg izdvajanja zaposlenih za PIO i podele penzionera na bogate i siromašne.
Zbog svega ovoga pokrenuta je i kampanja "Stavimo tačku na pljačku", koja se ogleda u tome da svi penzioneri podnesu PIO fondu zahtev za povraćaj penzije, umanjene od 2014. godine. Opširnije o tome dokle je stigla ova kampanja, odnosno koliko je penzionera do sada podnelo zahtev, možete pročitati
OVDE.
Komentari 33
Mak
Milica
Nikolić Marija
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar