U presudi od 19. decembra 2017. godine, koja je objavljena na sajtu Evropskog suda za ljudska prava, taj sud je precizirao da 4.000 evra država Srbija treba da isplati Krsmanoviću u roku od tri meseca na ime naknade nematerijalne štete, sa obrazloženjem da nije okončala istragu zbog nečovečnog i ponižavajućeg ponašanja policije prema njemu. Ostatak sume od 4.200 evra, Krsmanoviću je dosuđeno na ime troškova postupka pred sudom u Strazburu.
Krsmanović je svojom predstavkom od suda u Strazburu tražio 20.000 evra, pošto je u Srbiji bezuspešno iscpreo sva pravna sredstva, pa i žalbu Ustavnom sudu.
Bio je uhapšen 1. aprila 2003. godine u akciji "Sablja", sprovedenoj nakon ubistva premijera Srbije Zorana Đinđića, tokom koje je bilo uvedeno vanredno stanje u državi.
Rođeni brat Dušana Krsmanovića, osuđenog na 20 godina zatvora zbog zlodela koja je počinio kao pripadnik "zemunskog klana", je u predstavci Evropskom sudu opisao torturu i seksualno zlostavljanje, koje su, kako tvrdi, nad njim izvršili policajci koristeći bejzbol palice i pajsere.
Nakon 12 dana provedenih u policijskoj stanci, 12. aprila je bio prebačen u Okružni zatvor u Beogradu gde je proveo godinu i dva meseca, nakon čega je pušten da se brani sa slobode.
Đorđe Krsmanović je 2004. godine osuđen u odvojenom postupku koji se vodio pred Okružnim sudom u Beogradu na četiri godine i 10 meseci zatvora kao pripadnik takozvane "pajser brigade", koja se bavila iznudama. Kako se nije javljao na izdržavanje kazne, uhapšen je 2007. godine zbog izbegavanja i to u Specijalnom sudu, kada je došao na izricanje kazne bratu i ostalim pripadnicima "zemunskog klana".
Dušan Krsmanović je prvostepenom presudom bio osuđen na 30 godina zatvora, ali mu je odlukom Apelacionog suda kazna smanjena na 20 godina.
Komentari 2
ana
Ljut
Kriminalce pomiluju i otpuštaju, kako bi oslobodili ležajeve u zatvorima, za poštene ljude, poreske platiše.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar