Potpisnici inicijative za ukidanje Suda za OVK na crnoj listi

Poslanici kosovske skupštine, njih 43 koji su potpisnici inicijative za ukidanje Specijalnog suda za ratne zločine takozvane OVK, stavljeni su na "crnu listu" više zapadnih zemalja i neće moći da dobiju vize za putovanje.
Potpisnici inicijative za ukidanje Suda za OVK na crnoj listi
Foto: Pixabay
Prištinski portal "Gazeta Express" piše, pozivajući se na diplomatske izvore, da je reč o "državama prijateljima Kosova".
 
Inicijativa za ukidanje Specijalnog suda pokrenuta krajem prošle godine i, nakon više pokušaja da bude stavljena na dnevni red kosovske Skupštine, u ponedeljak je ipak odlučeno da ona bude prosleđena vladi Ramuša Haradinaja, koja treba da zauzme stav o tome pre odlučivanja u Skupštini.
 
Portal navodi da su na "crnoj listi" svi poslanici, potpisnici inicijative. Inicijativa je pokrenuta na osnovu peticije veterana i bivših pripadnika OVK.
 
Ova inicijativa je, inače, naišla je na žestoke kritike ambasadora zemalja Kvinte, a posebno američkog ambasadora Grega Delavija, koji je kosovske lidere upozorio da će se, ukolio Specijalni sud bude ukinut, oni suočiti sa ozbiljnim posledicama.
 
Šef poslaničke grupe DSK Avdulah Hoti rekao je danas da aktuelna kosovska vlada "pokušava da izoluje Kosovo". Komentarišući izjavu kosovskog premijera Ramuša Haradinaja da treba poslanici da se pitaju u vezi Specijalnog suda, a ne strani ambasadori, Hoti je na Fejsbuku napisao da "ambasadori predstavljaju njihove poštovane vlade".
 
"Saradnja sa njima (ambasadorima) znači saradnju na evroatlantskom putu Kosova. Nema drugog puta za Kosovo, osim ako se okrenemo prema Istoku. Ova vlada koja pokušava da izoluje Kosovo, uskoro će biti nesrećan događaj iz prošlosti", naveo je Hoti.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija