"Napravili smo iskorake u toj oblasti i nadam se da ćemo poboljšati svoju poziciju", rekao je Antić.
Kako je objasnio, već je smanjen broj procedura neophodnih za dobijanje priključka za električnu energiju sa pet na tri i u planu je da ih bude još manje.
"Radi se i na tome da se dozvola za priključak za električnu energiju dobije u roku koji je kraći nego sada za 10 do 15 dana. Blizu smo i rešenja za problem koji se odnosi na međusobne odnose komunalnih preduzeća u postupku dobijanja te dozvole", rekao je Antić.
Istakao je i da troškovi za dobijanje dozvole mogu da budu manji i transparentnije prikazani, kako bi se videlo koji su troškovi nepotrebni, a koji neopravdano veliki.
Tržište električne energije u Srbiji, kako je dodao, ne postoji jer je cena struje regulisana i niža od tržišne, čime su zadovoljni građani, ali ne i ministar finansija.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Vera
To bi bilo kao da kupim taksisti auto, pa mu onda plaćam da me vozi? gde je tu logika?
Narod ćuti i plaća, a EPS nikad zadovoljan. Priključci bi za njih trebalo da su investiciona ulaganja EPS-a, a ne naša. Na 2.5 metra od moje kuće je trafo stanica, a lopovi mi traže 1000-1500e da me priključe! Samo nek se nadajui. Pametnije je uložiti u solarne panoe, pa je posle struja besplatna.
Ako ministar finansija nije zadovoljan cenama, mogao bi da uvede više tarife za zaposlene u JP i za sve koji imaju preko 60.000 dinara mesečno, a da se onima koji imaju ispod 14.000 dinara da besplatno onoliko struje koliko su prosečno trošili u zadnjih godinu dana, a da za dalju potrošnju plaćaju po višoj tarifi. Oni koji imaju preko 12.000 din mesečno, a manje od 60.000 dinara, da plaćaju po sadašnjim tarifama.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar