"Privatizacije Odbrambene industrije otvara mnogo dilema. Ukoliko želimo da gradimo privatnu odbrambenu industriju onda uticaj države mora da bude smenjen jer je teško zamisliti da će neko ulagati 49 odsto svog kapitala, a da suštinski nema upravljanje nad tom fabrikom, pri tome se obavezuje da nadzor nad njenim radom vrši Ministarstvo odbrane i Vojno bezbednosna agencija", navodi se u pismu.
Ukazuje se da posledica privatizacije može da bude potpuni gubitak tržišta, jer je naoružanje, pre svega politička roba.
Sindikat pita i da li bi neka velika svetska kompanija pristala da izveštava ministarstvo o svojim planovima i nabavkama, kako to Zakon predviđa. "Kako će neko poslovati sa takvom Odbrambenom industrijom, koja je u privatnom vlasništvu, a da se nad njenom imovinom i novčanim sredstvima ne može vršiti prinudno izvršenje", upitao je sindikat.
U pismu se, takođe, ocenjuje da je namera zakonodavca da omogući da oružje proizvode i visokoškolske ustanove i instituti "samo po sebi besmislica". Sindikat traži da ministar javnosti objasni zašto je država nedavno osnovala dve fabrike za proizvodnju naoružanja, u državnom vlasništvu, ako je namera da privatizuje Odbrambenu industriju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Andrej
http://www.urbanlandmanagement.rs/wp-content/uploads/2014/03/Presentation_ENG_20140212.pdf
Maki
Lala
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar