Još jedno dete dobilo pomagalo zahvaljujući akciji "Čepom do osmeha"

Humanitarno-ekološka organizacija "Čepom do osmeha" uručila je elektromotorna kolica Stefanu Radovanoviću iz Smederevske Palanke.
Stefan je dečak koji boluje od mišićne distrofije, ali i pored toga sanja da prohoda, otvori automehaničarsku radnju, upozna Novaka Đokovića i odigra sa njim teniski meč. 
 
Ovo je 22. pomagalo koje poklanja udruženje "Čepom do osmeha", a predsednica organizacije Vanja Petković, zahvalila se svima koji im godinama pružaju podršku.
 
"Želela bih ovom prilikom da se zahvalim svim prisutnima, svim našim prijateljima koji nam godinama pružaju podršku, poput 'dm-drogerie markt' koji su i danas obezbedili paket za Stefana i ulepšali uručenje, svima koji sakupljaju plastične čepove, kao i 'Bex' kurirskoj službi koja ih prenosi iz svih delova Srbije bez novčane nadoknade,  što nam pomaže da se izborimo za čistiju životnu sredinu i bolji status dece sa smetnjama u razvoju u društvu. Drago mi je da je putem naše akcije olakšana svakodnevnica još jednom detetu, jer ne postoji ništa bitnije od života tih malih ljudi, kao što je i Stefan Radovanović", kazala je Petković.
 
Na uručenju pomagala obratila se i majka dečaka, Renata Radovanović, koja se zahvalila svima koji su pomogli da se Stefan lakše kreće.
 
"Mi našu borbu nastavljamo i nadamo se danu kada će moći da hoda", zaključila je Radovanović.
 
Podsetimo, udruženje "Čepom do osmeha" organizuje akciju recikliranja čepova, kako bi se prikupila sredstva za pomoć deci sa invaliditetom, a način da im pomognete možete da pronađete OVDE.
  • BLA

    21.04.2018 19:45
    Poštovani Predragog
    Udruženje ČEPOM DO OSMEHA sakuplja čepove od tvrde plastike, distribuira ih na reciklažu i od tako dobijenog novca deci sa smetnjama u razvoju kupuje pomagala - vrlo je jednostavno. Niko ne daje nikakva sredstva, reciklažni centar otkupi čepove, novac uplati na račun udruženja, onda udruženje kupi pomagalo koje pokloni nekom detetu.
    Sakupljaju se samo čepovi zato što je to posebna vrsta plastike u odnosu na flaše, manji su ali teži tako da je mnogo praktičnije nego sakupljati flaše, pogotovo što su skladištenje i prevoz priličan izazov. "Čepom do osmeha" je eko-humanitarno udruženje i funkcioniše isključivo zahvaljujući nesebičnom radu i angažovanju volontera.
    Ukoliko imate dodatnih pitanja budite slobodni da nas kontaktirate na mail cepomdoosmeha@gmail.com ili u inbox na FaceBook-u. Srdačan pozdrav!
  • Natalija

    22.02.2018 10:57
    Da, ali...
    Dok građani čepovima pomažu deci, AV deli budžet za izgradnju hrama SS.
  • Predragog

    22.02.2018 10:05
    Molim objašnjenje
    Da li može neko da mi objasni, kako se recikliranjem čepova prikupljaju novčana sredstva? Ko ta sredstva daje? Šta se dešava sa ambalažom (npr. flašama)? Zašto se i ona ne reciklira? Imam dete u školi i oni tam prikupljaju po 500 čepova za peticu iz biologije, ali meni i dalje nije jasno kako cela ta stvar funkcioniše. Na sajtu udruženja baš i nije objašnjeno. Molim za odgovor, jer podržavam sve ekološke akcije, ali ovde ne vidim puno ekologije.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija