Ukinut pritvor Gnjilanskoj grupi

Odeljenje za ratne zločine Višeg suda u Beogradu ukinulo je pritvor petorici pripadnika "Gnjilanske grupe" Oslobodilačke vojske Kosova, izjavila je danas Tanjugu portparol tog suda Dušica Ristić.
Odeljenje za ratne zločine Višeg suda u Beogradu ukinulo je pritvor petorici pripadnika "Gnjilanske grupe" Oslobodilačke vojske Kosova, izjavila je danas Tanjugu portparol tog suda Dušica Ristić.

Njima je, međutim, izrečena mera zabrane napuštanja boravišta bez odobrenja suda, dodala je Ristić. Sudsko veće sudije Snežane Nikolić Garotić, posle skoro dve godine od hapšenja, ukinulo je pritvor Ahmetu Hasaniju, Nazifu Hasaniju, Feratu Hajdariju, Kamberu Sahitiju i Burimu Fazliu. U pritvoru ostaju Faton Hajdari, Samet Hajdari, Selimon Sadiku i Aguš Memiši, koji su uhapšeni 26. decembra 2008. godine u Preševu. Suđenje im je u završnoj fazi, odnosno biće nastavljeno izlaganjem završnih reči odbrane, posle čega će im biti izrečena presuda.

Tužilaštvo za ratne zločine predložilo je ranije sudu da pripadnike "Gnjilanske grupe" oglasi krivim, jer je dokazano da su svirepo ubijali i mučili civile u Gnjilanu 1999. godine. Tokom suđenja dokazano je da su optuženi od juna do decembra 1999. godine, kao pripadnici OVK mučili, ubijali, silovali i nečovečno postupali prema civilima srpskog i nealbanskog stanovništva, rekao je u završnoj reči tužilac Mioljub Vitorović, pred Većem za ratne zločine Višeg suda u Beogradu.

Ajdari Fazlija, Alija Redžep i Šaćir Šaćiri su, prema optužnici, kao starešine gnjilanske jedinice OVK, naređivali ostalim pripadnicima jedinice da hapse Srbe i zatvaraju ih u podrumske prostorije srednjoškolskog Internata u Gnjilanu, gde su im klještima čupali nokte, ubadali jezike nožem, zakucavali upaljač u lobanju, davili kesom i žicama.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija