Projektom, kojim se odaje počast srpskim borcima nastradalim u Prvom svetskom ratu, pored velikog značaja za životnu sredinu i ekološku svest građana, unapređuje se i tretman osuđenika koji učestvuju u njemu, navodi se u saopštenju.
Projekat je rezultat Sporazuma Ministarstva pravde, JP "Srbijašuma" i Šumarskog fakulteta, a od početka projekta, posađeno je milion sadnica četinara i lišćara, osnovane su brojne šume i hortikulturni parkovi, sanirana su i klizišta.
U saopštenju se navodi da su nove šume posađene na Ceru, Jelici, Jastrepcu, Kukavici, Maljenu, Goliji, kao i u oblastima u Kragujevcu, Beogradu, Raškoj, Kruševcu, Kuršumliji, Leskovcu, Vranju, Šapcu, Valjevu, Ćupriji i drugim gradovima.
Projekat se završava krajem godine, do kada će biti posađeno 1.300.000 sadnica, koliko je Srbija izgubila stanovnika u Velikom ratu.
U realizaciji akcije učestvovali su zatvorenici iz KPZ Požarevac, KPZ Sremska Mitrovica, KPZ Šabac, OZ Valjevo, OZ Užice, OZ Čačak, OZ Kruševac, VPZ Kruševac, OZ Kraljevo, OZ Prokuplje, KPZ Ćuprija, OZ Leskovac, OZ Zaječar, KPZ Niš, OZ Pirot, KPZ u Beogradu – Padinska Skela, kao i OZ u Beogradu, navodi Ministarstvo pravde.
U akciji pošumljavanja na lokalitetima, posebno vezanim za Prvi svetski rat, osim zatvorenika, učestvuju i zaposleni "Srbijašuma", studenti Šumarskog fakulteta u Beogradu, nevladine i druge organizacije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 9
Pi
Postavlja se pitanje. Da li bi zasadili drva da nema ovih izginulih ratnika?
Najverovatnije da ne bi. Zar nije suludo saditi drva u pomen onima kojima to ne treba, zašto ne bi zasadili najmanje još toliko stabala za zdraviju budućnost onih na kojima budućnost ostaje.
Moglo bi ovo sudstvo onako ratnički da počne jednu bitku protiv zagađivača koji truju ovu nesrećnu državu.
@Vraška šunka
tino
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar