Premijerka je tim povodom istakla da to nije gest predsednika, ni vlade, već svih građana Srbije koji su pokazali "ljudsko lice" u odnosu prema migrantima.
"Svi mi treba da otvorimo vrata, ruke, srce za ljude koji su pogođeni nesrećom i da im omogućimo da ovde nađu dom za sebe", rekla je Brnabić koja je sa Farhadom razgovarala na srpskom jeziku, jer je on tako želeo.
Dečak je kazao da mu se dopada život u Srbiji, ali da je najveći problem što njegovi roditelji nemaju posla. Rekao je i da mu se ne sviđa kamp u kojem trenutno boravi i da bi voleo da ima dom.
On je kazao da ide u školu, da ima tri časa i da mu je najveći problem matematika. Ferhad je najavio da će na leto organizovati izložbu, a da će se na njegovim slikama uglavnom naći životinje.
On je privukao pažnju javnosti prošle godine kada je, u humanitarnoj akciji za lečenje dečaka iz Srbije, prodavao svoje crteže koje je stvarao u kolektivnom izbegličkom centru u Krnjači.
Dodeljivanju državljanstva ovoj petočlanoj porodici prisustvovao je ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović, gradski menadžer Goran Vesić i komesar Komesarijata za izbeglice i migracije Vladimir Cucić. Cucić je kazao da je dobijanje državljanstva bio prvi korak za porodicu koja će sada lakše dolaziti do radnih knjižica i kojoj će biti omogućeno stambeno zbinjavanje.
"U narednih godinu dana, plaćaćemo kuću na pola puta, a obezbedićemo i školu jezika", rekao je Cucić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u avgustu prošle godine ocenio je da bi Ferhad i njegova porodica trebalo da dobiju državljanstvo, što je vlada prihvatila i odobrila na sednici 29. marta ove godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Kaćanka
hfyoi
amerofil
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar