Ona je rekla da pritužbe o diskriminaciji na poslu češće podnose žene.
"Pritužbe češće podnose žene pre svega zbog materinstva i brige o članovima porodice. I dalje je taj teret na ženi. Neretke su situacije da žena nakon povratka sa porodiljskog bude vraćena na niže radno mesto ili gore plaćeno", ukazala je poverenica za zaštitu ravnopravnosti.
Kada je reč o mladima, navela je da se smatra da nemaju dovoljno volje da rade i da nemaju iskustva. "A kako da steknu to iskustvo ako ne krenu da rade", upitala je poverenica.
Stariji od 55 godina takođe imaju problem jer se smatra da su manje produktivni, što je predrasuda, dodala je Janković.
Kako kaže, treba razumeti strah i oklevanje radnika da sami prijave diskriminaciju jer se plaše da će izgubiti posao te da su zato sindikati važan činilac u zaštiti prava zaposlenih.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Gladius et anus
Muškarac
Diskriminisane su i manje plaćene.
Za razliku od droge, rep pesama, liberalnog kapitalizma koji je u stvari robovski kapitalizam -
ništa pametno nismo uzeli sa zapada.
Pa ni pokušaj poštovanja žena.
Pokušaj pokazivanja da si veći muškarac time što poštuješ ženu i platiš je, olakšaš joj i više nego neko u Švedskoj.
Jer si nekada bio pravoslavna nacija, blagi hrišćani, koji su i tada poštovali žene više nego ovo,
nazovi obrazovano društvo, danas.
Shimmy
Nije sporno da zene nailaze na diskriminaciju, pogotovo sto ih drzava sabotira i cini nekonkurentnim zbog stavljanja porodiljskog odsustva na teret poslodavca. Ali izjaviti da su zene cesce diskriminisane je skandalozno. PROBLEM JE STO MUSKARCI CUTE NA OVAKVE OBJAVE!
Za pocetak zene nisu diskiminisane po pitnaju uslova za odlazak u penziju, gde iz nepoznatih razloga muskarci moraju da rade duze na istom radnom mestu, za isti posao za istu penziju.
Zasto poverenica ne kaze da je 99% povreda na radu i smrtnosti upravo kod muskaraca, dakle i zasticenije su i manje primorane na opasne poslove.
Pa gde su to onda zene diskriminisane? Po pitanju odlaska na bolovanje? Pa radnik u srbiji bilo kojeg pola ukoliko ne radi u drzavnoj sluzbi, na bolovanje ide samo ako je bas bas kriticno.
Ono gde postoji "mobing", ja to zovem izivljavanje poslodavca nad radnicima, je sexualne konotacije, gde zbog plate mlade devojke moraju da se susrecu da neprimerenim komentarima, ponekad i pipkanjima, ali izivljavanje je i problem muskaraca, jer ti isti bahati poslodavci to izivljavanje iskazuju i na muskarcima, samo kroz ponizavanja drugacijeg tipa (ismevanje, nepotrebnim poslovima, neracionalnim zahtevima za prekovremene sate, ponizavanjem itd).
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar