SMS kvizovi ostaju bez telefona?
Od 1. januara Republička radiodifuzna agencija uputila je Ministarstvu trgovine i usluga 10-ak brojeva telefona koji se koriste za igre na sreću i SMS kvizove.
Prijavljeni brojevi se koriste u programima nelegalnih emitera, a akcija RRA se sprovodi u okviru najavljene mere borbe protiv piratskih stanica. Kako navodi RRA, cilj ove mere je da se spreči sticanje profita emiterima koji rade bez dozvole.
Republička agencija za elektronske komunikacije (Ratel), RRA i Ministarstvo trgovine i usluga nedavno su najavili da će se, u saradnji Telekomom, piratskim stanicama oduzimati telefonski brojevi koji se koriste za SMS kvizove. Međutim, u Ministarstvu trgovine i usluga ističu da od Telekoma zavisi da li će se ti brojevi zaista oduzimati ili ne.
U Telekomu objašnjavaju za "Danas" da će, kada budu dobili naloge od RRA ili Ministarstva trgovine i usluga, postupati u skladu sa zakonima iz te oblasti. Podsetimo, ovakvi kvizovi koji se vode kao igre na sreću su, inače, zabranjeni.
Prema podacima Ratela, u Beogradu je evidentirano 11 piratskih emitera, u Novom Sadu osam, Vojvodini 12, dok u ostalim regionima radi 14 nelegalnih stanica.
Komentari 1
Dejan R. Popovic, dipl. inz.
Ne mogu da verujem da je za borbu protiv nedozviljenog emitovanja programa, odnosno nedozvoljenog koriscenja radio-frekvencija Ministarstvu za telekomunikacije i informaciono drustvo, Republickoj radiodifuznoj agenciji i Republickoj agenciji za elektronske komunikacije neophodna asistencija, pored Ministarstva unutrasnjih poslova, i pomoc nedrzavnog organa (operatora) "Telekoma Srbija".
Valja napomenuti da "Telekom Srbija" svojevremeno nije imao interes da ukida brojeve koji su se koristili za rad tzv. bezgajtanskih telefonskih aparata na nedozvoljenim radio-frekvencijama, jer bi na taj nacin izgubio pretplatnike i dobit.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar