Srbiju dnevno preleti do 3.000 aviona

Od početka godine na Aerodrom "Nikola Tesla" vanredno je sletelo šest aviona, a poslednji takav slučaj bilo je prizemljenje aviona kompanije "Sanekspres" zbog pijanog putnika koji je se "problematicno ponašao".
Srbiju dnevno preleti do 3.000 aviona
Foto: 021.rs
Putnik koji je bio na letu Diseldorf-Antalija morao da napusti avion i "odmori" u Beogradu, a po sletanju aviona dočekale su ga nadležne aerodromske službe.
 
Sa Aerodroma "Nikola Tesla" u Beogradu kažu za Tanjug da Srbiju dnevno preleti 1. 500 do 3.000 aviona, a na pitanje koliko je u avio-saobraćaju uobičajeno da dolazi do prinudnih sletanja aviona i šta određuje mesto na koje će sleteti, odgovaraju da na to najviše utiče infrastrukturna i kadrovska opremljenost i osposobljenost aerodroma. "Pokazalo se da je beogradski aerodrom čest izbor pilota koji se nađu u vanrednoj situaciji koja zahteva brzu reakciju na zemlji. Beogradski aerodrom otvoren je 24 sata i u mogućnosti je da pruži brzu pomoć svima koji u tim slučajevima odluče da slete u Beograd.
 
Kažu da su razlozi za dosadašnja prinudna sletanja, kada se desi vanredna situacija u vazduhu, najčešće medicinske prirode. Za samo dva dana krajem aprila tri aviona su prinudno sletela na beogradski aerodrom "Nikola Tesla" i to zbog putnika kojima je pozlilo, a jedan od njih je preminuo.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • NE

    13.05.2018 12:57
    Njihov si čovek
    Nije teorija.
    Dovoljno je da okreneš bilo koje američko sredstvo informisanja.
    Sude im u americi, dok oni zločin rasprostiru po svetu.
    Verujem da će EU prva početi sa suđenjem ovde, čim otkače NATO.
  • Trololo

    13.05.2018 12:23
    Ubiše nas kemtreilsi.
    Teorija zavere, da nas istrebe i seme nam zatru...
  • Kema

    13.05.2018 10:38
    Zagađenje
    Koliko se tu dnevno istrese neželjenih materija iz tih letova, na građane Srbije.
    Zainteresovani su sve vrste astmatičara, dece i ostalih građana kojima niko ne štiti vazduh.
    A naročito ne od neprijavljenih i nenajavljenih letova NATO aviona, kojima je Vuk Drašković 2006-te potpisao dozvolu nenajavljenog preleta, u tadašnjoj funkciji ministra spoljnih poslova.
    Tada je počelo trovanje vazduha koje ne prestaje.
    Iako zvanično priznato u americi, i pod sudskim postupkom njihovog pravosuđa, kod nas niko ne postavlja pitanje - dokle će?
    Ispratite nebo ujutro iumeđu 04.30 i 08.00 h.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ministar Bratina: Pad RTS-a bio bi državni udar

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kaže da bi trebalo ispitati "sve okolnosti koje blokiranje njihovog funkcionisanja prate", navodeći da bi "pad RTS imao smisao državnog udara".

Ko zapravo blokira RTS?

Blokada zgrada RTS u Takovskoj i na Košutnjaku, koju studenti i građani sprovode već šesti dan, odraz je velikog nepoverenja u javni servis, kao i dugogodišnjeg neprofesionalnog i politički pristrasn