"Novosti" pišu da u ovom trenutku pojedini otkupljivači nude od 100 do 120 dinara, a većina pokušava da uspostavi takozvane dnevne cene od 60 do 100 dinara, koje se mogu menjati tokom predaje "crvenog zlata".
"Prošle godine smo u proteste ušli tokom berbe, verujući da će se uz pomoć Ministarstvo poljoprivrede i trgovine naći neko rešenje, ali se to nije dogodilo. Ovog puta nećemo čekati berbu, već se sve mora rešiti u narednim danima", kaže Slađana Stanković, predsednica skupštine Udruženja poljoprivrednih proizvođača Užica - Ljubojević.
Proizvođači su uz pomoć agronoma izračunali da cena proizvodnje jednog kilograma maline iznosi od 1 do 1,25 evra. To znači da bi se oni po okončanju berbe našli u dugovima. Za malinare svaki iznos ispod 1,5 evra je neprihvatljiv.
Proizvođači iz Zapadne Srbije poručuju da ne traže ništa od države ili poreskih obveznika, nego je, kako kažu, dovoljno da Ministarstvo trgovine isprati otkup i prepakivanje maline, da se u uputi u cene, te će na taj način shvatiti da "sedam-osam monopolista basnoslovno zarađuje na štetu desetina hiljada proizvođačkih porodica".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Sasa
aero
Ns
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar