Trivan je rekao da se pretpostavlja i da opasan otpad "zakopavaju" registrovane firme koje su zadužene za skladištenje, transport i zbrinjavanje opasnog otpada i najavio da će u narednim danima nekima od njih biti zabranjen rad.
Ministar je istakao da Srbija godišnje za odlaganje opasnog otpada izdvaja 20 miliona evra i ukazao da taj novac ne odlazi za zbrinjavanje otpada "već u nečiji džep", a toksičan otpad završi u našoj okolini, zemljištu, hrani i vodi.
Naveo je da inspekcija proverava sve firme koje rade na zbrinjavanju opasnog otpada, da ih je registrovano 113, a da su u funkciji između 15 i 20 firmi.
"U međuvremenu sud u Obrenovcu je vodio proces u kome je prvookrivljeni prvostepenom presudom osuđen na četiri i po godine zatvora i novčanom kaznom od 600.000 dinara, a drugooptuženi na godinu i šest meseci zatvora i novčanom kaznom od 250.000 dinara za opasan otpad koji je u februaru takođe pronađen u Vukićevici", rekao je Trivan.
Trivan je rekao da će ministarstvo nastaviti sa otkrivanjem nelegalno zakopanog opasnog otpada za koji se sumnja da ga ima još u Vukićevici i okolini.
Ističe da je do sada u Srbiji otkriveno više od 110 tona opasnog otpada koji je u skladu sa zakonom uskladišten, te da će taj otpad biti prerađen ili u Srbiji ili izvezen u inostranstvo, a novac za to će obezbediti lokalna samouprava ili ministarstvo.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Anti-plastičar
Kreozan se slobodno prodaje po pijacama a inspekcija ni da trepne a kamo li nešto ozbiljnije.
Šta beše sa Kolubarskim depoom gde je bio odlagan otpad od prerade obojenih metala i poplavljen? Muk i tišina na tu temu.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar