Kako pišu
"Novosti", primer je zgrada u Velingtonu, koja se nalazi na spisku diplomatskih nekretnina koje treba da se razdele između država naslednica SFRJ, ali ona ne postoji.
"U Velingtonu objekta, jednostavno, nema. Dobili smo potvrde o tome, a u našim knjigama je upisan kao postojeći", priča za "Novosti" predstavnik Srbije u Mešovitom komitetu za sukcesiju Veljko Odalović.
On dodaje da sličnih slučajeva ima i u Kongu, Sudanu i Centralnoafričkoj Republici, dok na drugoj strani postoje objekti, koji postoje, ali za njih nema papira koji dokazuju da pripadaju SFRJ.
"Svi ovi slučajevi opterećuju posao deobe diplomatskih nekretnina, od kojih je 51 ostala neraspoređena. Naš predlog je da se nepostojeći objekti izbrišu sa liste onih koji treba da se razdele, da niko od država naslednica ne bi očekivala nešto što nije realno", kaže Odalović.
"Novosti" pišu da će poseban izazov pred Mešovitim komitetom biti veliki diplomatski kompleksi, poput onih u Moskvi, Adis Abebi, Nju Delhiju i Braziliji.
Za nekretninu u Etiopiji nedostaje dokument koji potvrđuje vlasništvo, iako su dogovor o razmeni objekta svojevremeno postigli Josip Broz Tito i car Hajle Selasije.
"Mi smo Etiopiji dali jedan objekat u Beogradu na korišćenje i sada sa ostalim sukcesorima treba da vidimo kako da rešimo ovaj problem. U Braziliji je ambasada toliko velika da bi mogle da je koriste sve zemlje naslednice prema procentima koji im pripadaju po sporazumu o sukcesiji. O tome, možda, uspemo da se dogovorimo na sastanku u Beogradu", rekao je Odalović.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Martinbeztopova
E, da. Neće nikad biti Петровград.
SF!
Петровград
Армаггедон
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar