Kako piše
"Dnevnik", iako je u tom periodu u privatizovanim preduzećima zaposleno gotovo 350 hiljada radnika, proces privatizacije u Srbiji karakteriše i
veliki broj raskinutih kupoprodajnih ugovora. Najčešći razlozi su neplaćanje dospelih kupoprodajnih rata, neizvršenje obaveza iz socijalnog ili investicionog programa, nepoštovanje odredbi o obezbeđivanju kontinuiteta, kao i raspolaganje imovinom na način suprotan odredbama ugovora.
Kod preduzeća privatizovanih putem tendera i aukcija, poništena je gotovo svaka treća privatizacija.
Kontrolu privatizovanih preduzeća, kao i izvršenja ugovorenih obaveza kupaca, obavlja Ministarstvo privrede, na osnovu izveštaja revizora. Komisija Ministarstva, potom, donosi odluke o ispunjenosti obaveza kupaca, o ostvarenju naknadnog roka, kao i o raskidu ugovora o prodaji. Investitori su obavezni da dostavljaju dokumentaciju u vezi sa redovnom isplatom zarada zaposlenima, ali i u vezi sa obavezom zabrane otpuštanja radnika po osnovu tehnološkog viška.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Puste želje
Rasturanje nisa na Naftagas i sve ostale prcmoljke koji su ušli.
Vratiti Naftagas Vojvodini...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar