Do prodaje bi moglo doći u trenutku povećanja aktivnosti u telekomunikacionom i emiterskom sektoru u Evropi, a kompanije poput giganta "Vodafon grupe" kupuju imovinu širom Evrope kako bi ponudile pakete kablovskih, internet i fiksnih telefonskih usluga u nastojanju da osvoje što više korisnika.
"Junajted grupa", čije je sedište u Amsterdamu, posluje u jugoistočnoj Evropi, opisujući sebe kao najvećeg privatnog telekomunikacionog provajdera u zemljama bivše Jugoslavije. Osnovana je 2007. godine spajanjem SBB-a, "Telemaha Slovenija" i "Telemaha Bosna" i nudi usluge televizije, fiksne i mobilne telefonije širom Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Slovenije.
Prema ocenama nekih bankara, zbog relativno malog tržišta jugoistočne Evrope, "Junajted grupa" možda neće privući pažnju velikih igrača iz sektora telekomunikacija, ali će, zbog dobrog menadžerskog tima, širine ponude i rasta broja korisnika, verovatno privući pažnju investitora. Prema podacima dostupnim na internet stranici "Junajted grupe", kompanija ima 3,62 miliona korisnika, dok je u martu 2014. godine, kada je KKR kupio većinski udeo u kompaniji, imala 1,89 miliona korisnika.
"Junajted medija" predala je, početkom juna, Komisiji za zaštitu konkurencije zahtev za odobrenje kupovine 100 odsto udela u kompaniji "Dajrekt medija" na tržištima Srbije, Crne Gore, Makedonije i Albanije, što uključuje i zahtev za odobrenje "Dajrekt mediji" za kupovinu terestrijalnih televizijskih stanica Pink BiH i Pink Crna Gora.
"Junajted grupa" u Srbiji poseduje TV stanicu N1, distributivni kablovski sistem SBB, kao i još nekoliko kablovskih kanala.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Tsi Nick
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar