Venecijanska komisija danas o amandmanima na Ustav

Članovi Venecijanske komisije danas bi na 115. plenarnoj sednici trebalo da daju ocenu nacrta izmena Ustava Srbije u oblasti pravosuđa.
Venecijanska komisija danas o amandmanima na Ustav
Foto: Pixabay
Te izmene su Venecijanskoj komisiji prosleđene na mišljenje u aprilu.
 
Prema nezvaničnim saznanjima "Politike", članovi savetodavnog tela Saveta Evrope izneli su brojne kritike na dostavljene amandmane. 
 
U Ministarstvu pravde navode da će Venecijanska komisija posle sednice sastaviti svoje zvanično mišljenje, koje će biti javno dostupno. 
 
"Kao što je više puta do sada rečeno, Ministarstvo pravde će poštovati preporuke Venecijanske komisije i neće ništa komentarisati pre nego što mu bude dostavljeno zvanično mišljenje", rečeno je u Ministarstvu pravde.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Ne čini

    23.06.2018 15:22
    @ Mungos
    Ne pišu predloge tekstova zakona i Ustava dobrotvori ili državljani već plaćeni profesionalci, kojima je to posao.
    Nauka koja se bavi izradom propisa naziva se NOMOTEHNIKA ili pravno normiranje.
  • Мунгос

    23.06.2018 12:49
    Уколико Устав пише и уређује неко ко није држављанин, тај јесте добротвор.
    Онај који дозвољава такву врсту доброчинства, чијом се заслугом такав Устав напише, тај чини кривично дело.
    Међутим, уколико је злочин дело комплетне заједнице, онда нема злочина, то би подвели под рубрику „колективно самоубиство“.
  • makijaveli

    23.06.2018 11:15
    problem
    Veliki problem ove drzave, ako ne i najveci, je sto vlast ne postuje sopstveni Ustav. Oni ce prihvatiti primedbe ali ih nece primeniti, kao i mnogo toga do sada !

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija