UNS: Novinari imaju pravo da javno iznose zapažanja o sudskim procesima

Udruženje novinara Srbije (UNS) saopštilo je da novinari imaju pravo i dužnost da javno iznose svoja zapažanja o sudskim postupcima i da im to ne mogu uskratiti udurženje Društvo sudija Srbije i beogradski advokati.
UNS: Novinari imaju pravo da javno iznose zapažanja o sudskim procesima
Foto: 021.rs
UNS je u saopštenju naveo da "kategorički odbacuju" napade Društva sudija Srbije i Jugoslava Tintora iz Advokatske komore Beograda na Komisiju za istraživanje činjenica o ubistvima novinara i njenog predsednika Verana Matića, zato što je javno iskazao ozbiljnu sumnju u način na koji Specijalni sud vodi postupak za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije.
 
"UNS protestuje zbog pokušaja Društva sudija i Jugoslava Tintora da izražavanje slobodnog mišljenja o toku suđenja i postupcima sudija i advokata proglase za kršenje pretpostavke nevinosti", ukazali su iz UNS-a.
 
To novinarsko udruženje je pozvalo kolege i javnost da "ne daju da ih zaplaše i ućutkaju strukovne organizacije koje svoje članove žele da postave iznad društva i izvan domašaja javne kritike".
 
Istakli su da novinari treba pomno da prate suđenje bivšim rukovodiocima Državne bezbednosti Srbije i njihovim saradnicima, optuženim za ubistvo Slavka Ćuruvije, te da bez bojazni izveštavaju javnost o svim aspektima tog procesa i o svim nepravilnostima i nelogičnostima koje uoče.
 
Iz UNS-a su naveli i da su duboko zabrinuti zbog nekažnjivosti zločina nad novinarima i ukazali da je slučaj Slavka Ćuruvije jedan od retkih kod kojih je sudski postupak u toku.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija