Neumesan tvit Vjerice Radete o smrti Hatidže Mehmedović

Potpredsednica Narodne skupštine i funkcionerka Srpske radikalne stranke (SRS) Vjerica Radeta na svom Tviter nalogu na neumesan način prokomentarisala je smrt predsednice Udruženja "Majke Srebrenice" Hatidže Mehmedović, kojoj su u srebreničkom genocidu ubijeni suprug, dva sina i brojni članovi familije.
Radeta je postovala tvit: "Čitam umrla Hatidža Mehmetović iz udruženja biznismenki Srebrenice. Ko li će je sahraniti. Muž ili sinovi?!".
 
 
Radeta je time na sraman način praktično ismejala tragičnu sudbinu preminule Hatidže Mehmedović. Ovakvim javnim istupom, Radeta je izazvala lavinu negativnih komentara na svoj račun. 
 
Dragan Popović iz Kuće ljudskih prava i demokratije, odgovorio je Radeti rečima: "Hatidži su oba sina i muž ubijeni u Srebrenici. I ajde vi sad meni recite da su radikali normalna i legitimna politička pojava", da bi mu Radeta odgovorila: "Nenormalni tvrde da je u Srebrenici bio genocid i da je tamo pobijeno 8.000 ljudi".
 
I Slaviša Lekić, predsednik NUNS-a, prokomentarisao je Radetin tvit, rečima: "Ako ovo zlo prekorači prag Skupštine Srbije, mi smo ljudski kapitulirali!". 
 
Neki od komentara na Radetin račun su: "Majke mi, nikad nisam video čisto zlo kao ovo sada. Ne mogu da verujem. Čisto zlo", "Sahranit će je narod bosanski. Sve njeni sinovi i braća i sestre. A mnogo li nas je na tvoju žalost", "Osobo, ne ide pravoslavlje i vera u Boga sa ovim. Nikako ne ide", "Vjerice, razumem ideologiju i kad je neko nacionalista, ali ovo je neljudski i pokazuje kolika ste izopačena nakaza"...
 
Inače, Radeta je rođena u Livnu, a pravni fakultet je završila u Sarajevu. Trenutno se čeka odluka Haga da li će se njoj i Petru Jojiću suditi u Srbiji zbog nepoštovanja Haškog tribunala u predmetu koji je ovaj sud vodio protiv njihovog lidera Vojislava Šešelja. Naime, Radeta i Jojić (Jovo Ostojić je u međuvremenu preminuo) terete se da su vršili pritisak na dvojicu svedoka tužilaštva da svedoče u korist Šešelja, nudeći im protivusluge.
 
Hatidža Mehmedović umrla je u Sarajevu tokom bolničkog lečenja, a poznata je kao "majka" svih onih stradalih u Srebrenici, zbog kojih se 2003. godine vratila kako bi nastavila borbu za dokazivanje istine o počinjenim zločinima i kažnjavanju počinilaca. Posebno je ukazivala na potrebu obračuna s politikom koja je i do takvih zločina i dovelo.
 
Sociolog Ratko Božović za "Telegraf" kaže da se ovakav nastup narodne poslanice u javnom prostoru naziva nedostatkom samokontrole i empatije. "Ta surovost i grubost idu kao sijamski blizanci uz glupost. Narodni poslanici su paradigma za katastrofu sa stanovišta političke kulture, unizili su svaku vrstu komunikacije", istakao je Božović.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Pavle

    27.07.2018 06:17
    S
    I takvi su dosli nama u Vojvodini da prave reda a mi mestani postali manjina.
  • Lanac

    25.07.2018 22:36
    Hatidza
    Nije normalna Vjerica ali ni biznis majki srebrenice nije normalan..!!
  • Nina

    25.07.2018 14:23
    Krenimo vec...
    Boze oprosti,
    Narode opameti se!!!
    Vec dugi niz godina samo nas tovare zlom.
    Zelim da moja deca disu i zive zivot pod ovim suncem -bez vezanog kamena proslosti o vrat.
    Svoj zivot u svojoj drzavi.
    Proslost se ne moze i ne treba zaboraviti ,( sva zla koja su se desila na sve strane),ali se ne treba stopiti ni ziveti u njoj.
    Boli je bilo na sve strane!!!
    Krenimo vec jednom dalje .Ceka nas....
    Samo se manjina dobro snasla u proslom paklu a ta i dalje seje mrznju ...razni Tomsoni, Seselji, nacionalisti, nekorektne izjave...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija