Kako je saopštio MUP, uhapšeni su T.S. (1973), S.M. (1985), B.M. (1988), N.M. (1984), D.J. (1996) i A.M. (1996).
Sumnja se da je T.S, zaposlen u Službi za studentska pitanja Građevinskog fakulteta, studente dovodio u zabludu da će njihova dugovanja za školarinu biti izmirena ukoliko njemu plate polovinu duga. Na taj način je od studenata primio oko 1,1 milion dinara.
Ostali uhapšeni i još jedna osoba za kojom je raspisana potraga sumnjiče se da su, po prethodnom dogovoru sa T.S, predlagali studentima da svoje obaveze prema fakultetu izmire tako što će deo duga predati njima u gotovini, što bi T.S. evidentirao kao uplatu celokupnog iznosa. Sumnja se da su oni od studenata uzeli 622.500 dinara, koje su potom predali T.S.
Na ovaj način, on je oštetio Građevinski fakultet za 16,7 miliona dinara, a sebi ukupno pribavio imovinsku korist u iznosu više od 1,7 miliona dinara.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Beogradu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Zvekete
Mladi, a kradu
ALI je veća sramota što mozga nemaju. Da bi se išlo sa krađom do kraja, mora čovek dobro da se organizuje.
Ovako, ne umeju da shvate da su sadašnje vođe ljudi "sa leđima" (sa podrškom većih i jačih od njih, kao i bar nekom organizacijom), i zato mogu da uzimaju koliko hoće... i da rade šta hoće.
Primeri:
a) Beograd na vodi - promenjeni zakoni tek tako... porušene kuće preko noći, ne reaguje policija, nema krivaca, nastradao čovek... sve ok.
b) Zakon o donirnju organa izglasan bez imalo otpora
c) Loši krediti se uzimaju svaki dan, jer ih podržava velika sila koja daje te kredite
i tako dalje.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar