Tom Uredbom nadležni pokušavaju da najsiromašnijim građanima olakšaju procedure dobijanja besplatnih kilovata, pišu
"Novosti".
Povećana je donja granica primanja domaćinstva prema kojoj će moći da dobijaju besplatnu struju, pa će tako jednočlano domaćinstvo na kilovate bez nadoknade moći da računa ako su mu mesečni prihodi do 14.258 dinara, za dva i tri člana limit je 20.600 dinara, za četvoročlano i petočlano domaćinstvo nešto više od 27.000, a za šetočlano ili veće domaćinstvo nešto više do 34.000 dinara.
Novina je da ove olakšice mogu da koriste i podstanari.
Ove godine besplatne kilovate dobijalo je 74.818 najsiromašnijih građana od njih 400.000. Nedavno je Ministarstvo energetike povećalo nivoe prihoda koji su postavljeni kao uslov za dobijanje olakšica u plaćanju električne energije.
Svi građani koji primaju novčanu socijalnu pomoć i dečiji dodatak olakšice za struju mogu da dobiju automatski.
Ove godine iz budžeta je izdvojeno oko 1,05 milijardi dinara za pokriće troškova kilovata i kubika koje siromašni građani dobijaju bez naknade.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
ALo
To sve "besplatno" plaćamo mi ostali kroz uvećane sopstvene račune!
A oni malo socijalna pomoć , malo dečiji dodatak plus "besplatno" na naš račun sve i svašta nakupe više novca od iznosa prosečne zarade!
Ne moraju ni da rade. Dobijaju novca iz budžeta, tršokove ne plaćaju, milina.Čist komunizam na račun nas ostalih.
Evo sada će njih gomila da se prijavi kao podstanari kod mame i tate koji imaju velike penzije i tri stana.
@bananarama
a) oni zele da i dalje rade na crno
b) gazda nece da ih prijavi
postoji anonimna prijava pa ili ih posavetuj ili ti prijavi
AleksandarVojvođanin
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar