Zbog krijumčarenja migranata, dilovanja droge i drugih prekršaja protekle godine je uhapšeno 1.970 građana Srbije, od čega je najviše naših državljana uhapšeno u Hrvatskoj, Crnoj Gori i Mađarskoj.
"Državljani Srbije u inostranstvu najčešće su hapšeni zbog krijumčarenja ljudi, nezakonitog boravka ili rada, razbojništva i krađe, pa tek onda zbog trgovine narkoticima i falsifikovanja isprava", kažu za "Blic" u Ministarstvu spoljnih poslova.
Mađarska pogranična policija građane Srbije je uglavnom privodila zbog posedovanja i šverca narkotika, dok je hrvatska policija to činila zbog krijumčarenja migranata. U Hrvatskoj je u protekloj godini uhapšeno 475 građana Srbije, u Crnoj Gori 244, a u Mađarskoj 185. Pored susednih zemalja, najviše građana Srbije uhapšeno je u Nemačkoj, gde je prošle godine prijavljeno hapšenje 204 državljana Srbije.
Među zemljama u kojima se nalazi najviše srpskih zatvorenika su i Bosna i Hercegovina, Makedonija, Španija, Švajcarska i Austrija, pokazuju podaci MUP-a.
U Ministarstvu spoljnih poslova naglašavaju da nije uočena tendencija povećanja broja uhapšenih osoba na određenim kontinentima ili državama.
"Broj uhapšenih osoba je gotovo konstantan jer, poređenja radi, tokom 2016. godine diplomatsko konzularnim predstavništvima Srbije nadležni organi zemalja prijema prijavili su hapšenje 1.896 osoba", zaključuju u Ministarstvu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
RVosha
Brus Vilis
Zenica oka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar