"Otkupa nema tako da će uglavnom završiti na zemlji i propasti. Određene količine beremo ukoliko nam poruči neko, ali to su male količine. Jedan deo ćemo preraditi u slatko i sok za naše potrebe i za naše prijatelje. Na žalost, ostalo nemamo gde, a rodila je čini mi se ove godine najviše. Bobice su baš pune soka i greota je da propadne jer je to prirodan lek", kaže za TopPres Bojan Mijailović iz sela Vojkovci.
Njegov zasad je u petoj godini i on strahuje da će velike količine roda propasti, pa aroniju nudi i besplatno.
"Ovde u selu nas trojica gajimo aroniju i prinuđeni smo da je poklanjamo. Neka dođe narod neka obere i preradi da ima u kući kao lek. Prodajemo 100 dinara po kilogramu ko nam poruči, ostalo ili da poklonimo ili da propadne. Aronija nije zahtevna za gajenje, obilno rađa, nisu velika ulaganja, ali eto kad našem seljaku nešto rodi onda to nikome i ne treba", kaže Mijailović.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Joka
Vi lepo napišite projekat odnosno biznis plan i konkurišite za nabavku opreme kod države. Počnite sa proizvodnjom finalnih proizvoda, umesto sirovina.
Pa ta aronija je mnogo zdrava biljka, sigurno bi bilo kupaca.
Mislilac
Vojvođanin
Tako se to radi a ne kao gegule malinari. Daj deci da uzivaju ako ne mozes da prodas umesto da unistavas."
Otkud ti vojvodijanac znaš da malinari nisu nudili ljudima da beru za sebe? Mnogo si pametan.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar