MMF danas o sedmoj reviziji aranžamana sa Srbijom
Kako je rečeno u Kancelariji MMF-a u Beogradu, zvanični razgovori predstavnika Fonda i Vlade Srbije počeće u ponedeljak 14. februara i trajati do 22 februara. Glavna tema razgovora predstavnika MMF-a i Vlade je budžet Srbije za ovu godinu. Biće reči i o nivou inflacije, što je prema mišljenju ekonomista gorući problem.
Koje mere bi Narodna banka i Vlada trebalo da preduzmu kako bi rast cena bio u planiranim okvirima, jedna je od tema o kojoj će razgovarati predstavnici Vlade i međunarodne finansijske institucije. Ekonomisti kažu da nas očekuje brz rast potrošačkih cena, blagi rast industrijske proizvodnje, ali i rast izvoza. Analitičari predviđaju i stabilniji kurs dinara u naredna dva do tri meseca.
Sedma revizija bi trebalo da bude poslednja u okviru tekućeg aranžmana. Kad je reč o stavu Međunarodnog monetarnog fonda da li Srbiji treba dodatni aranžman sa tom međunarodnom finansijskom institucijom po isteku postojećeg aranžmana, ključno pitanje je da li srpske vlasti smatraju da bi program sa Fondom doneo dovoljne koristi u ovom trenutku, izjavio je ranije predstavnik MMF-a u Beogradu Bogdan Lisovolik.
Naime, kreditini aranžman Srbije i MMF-a u vrednosti oko tri milijarde evra ugovoren je sredinom maja 2009. i završava se u aprilu 2011. godine. Sedma revizija bi trebalo da bude poslednja u okviru tog aranžmana.
Srbija je do sada iz kreditnog aranžmana sa MMF-om iskoristila oko 1,5 milijardi evra za jačanje deviznih rezervi.
Komentari 1
B
Ti ljudi treba da shvate da smo mi toliko zaduženi da je MMF naš ekonomski gospodar.
Tek kad se privreda oporavi i dugovi koliko toliko vrate (ako se to ikad desi), mogu i oni da dođu na red.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar