Predlog da se Nacionalni stadion gradi u Surčinu

Nacionalni fudbalski stadion trebalo bi da se gradi na teritoriji opštine Surčin, nakon što je Ministarstvo zaštite životne sredine dalo pozitivno mišljenje na stratešku procenu uticaja Prostornog plana posebne namene koje je uradilo Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
"Ministarstvo zaštite životne sredine dalo je pozitivno mišljenje na Predlog odluke o izradi strateške procene uticaja Prostornog plana posebne namene Nacionalnog fudbalskog stadiona. Nosilac izrade izveštaja o strateškoj proceni je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture. Lokacija predmetnog plana je na teritoriji gradske opštine Surčin", rečeno je Tanjugu u Ministarstvu zaštite životne sredine.
 
Kako se navodi, Ministarstvo očekuje konačan tekst Izveštaja o strateškoj proceni uticaja na životnu sredinu Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
 
Na ovaj način praktično je napravljen prvi zvanični korak ka izgradnji stadiona na kojem će utakmice igrati reprezentacija Srbije, ali i omogućiti da se Srbija kandiduje za organizaciju najvećih fudbalskih događaja kao što su finale Lige šampiona, Lige Evrope ili Superkup Evrope.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Vojvodina Republika

    10.10.2018 15:49
    Super, u Vojvodini je.
  • Dacha

    10.10.2018 14:03
    Kamo domovi zdravlja, kamo škole, kamo vrtići? .... ##bao vas stadion
  • Losa lokacija

    10.10.2018 13:57
    Ne moze, to je Vojvodina.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija