Ovo je prvostepena presuda na koju okrivljeni i tužilaštvo imaju pravo da se žale Apelacionom sudu.
Prema optužnici, izrada lažnih dokumenata je išla preko R.Š. koji je tražio lične podatke da bi obezbedio odgovarajući lažni identitet za naručioce dokumenata, dok je B.S. bio zadužen za popronalaženje klijenata iz kriminalnog miljea spremnih da plate izradu lažnih dokumenata.
Prethodno su trojica okrivljenih u ovom slučaju osuđena na osnovu sporazuma sa tužilaštvom za organizovani kriminal pošto su priznali krivicu.
Darko Karaičić iz Užica osuđen je na tri i po godine zatvora zbog organizovanja grupe koja je kriminalcima obezbeđivala lažna dokumenta, Mladen Novaković na 22 meseca zatvora, a Vladimir Jakić za godinu dana zatvora.
Prema pisanju medija, klijenti ove grupe za izradu lažnih dokumenata bili su, pored ostalih i pripadnici kriminalnog klana iz Kotora - "kavačkog klana", koji vodi rat sa škaljarskim klanom iz istog mesta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar