Izmenama zakona predviđeno je da je, umesto pravosnažnog rešenja kojim se odbija ili odbacuje zahtev za ozakonjenje, dovoljno konačno (najčešće drugostepeno) rešenje kojim se zahtev za ozakonjenje odbacuje ili odbija. Ova mera trebalo bi da obezbedi da se ukloni mnogo više nelegalnih objekata nego do sada, jer se na rušenje čekalo do okončanja predugih upravnih i sudskih sporova.
Izmene zakona predviđaju da svi nelegalni objekti imaju zabranu prodaje ili kupovine do donošenja konačnog rešenja o ozakonjenju ili njegovog odbijanja. To znači da investitori neće moći da trguju nelegalnim objektima.
Svi objekti koji su na satelitskom snimku ući će u proces ozakonjenja, a za one koji su građeni posle 2015. nema ozakonjenja, nema stavljanja u promet i moraće da se sruše.
Takođe, najavljeno je da će se podnositi krivične prijave protiv onih koji bespravno grade, a graditeljima će se oduzimati licence.
U Srbiji ima najmanje 2,2 miliona bespravno izgrađenih objekata.
Komentari 3
naprednjačka bagra
Ipak neka se spreme jadnici sa trošnim i jedinim objektima za stanovanje,
Savamala
Nemam više ime
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar