FOTO: Održana vežba Vojske Srbije, na poligonima 8.000 vojnika

Združena taktička vežba Vojske Srbije "Vek pobednika 1918-2018" u čast stote godišnjice pobede u Prvom svetskom ratu, završena je vežbom na vojnom kompleksu "Titel".
Atraktivna vežba organizovana je na reci Tisi i to tako što je obala reke zamišljenja kao neprijateljska teritorija. Teritorija je osvojena desantom sa reke i pešadijom, a potom i uz podršku iz vazduha.
 
Uspostаvljen je pontonski most nа Tisi dugаčаk 200 metаrа, koji ima 32 člаnkа, a kojim su prešle borbene snage. Vežba "Vek pobednika 1918-2018" organizovana je na deset lokacija, učestvovalo je oko 8.000 pripadnika VS, uz utrošak 125 tona ubojnih sredstava. Vežba je počela u devet časova na poligonu "Pasuljanske livade" u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića, premijerke Ane Brnabić, članova Vlade i predstavnika Ministarstva odbrane i Vojske Srbije. 
 
U vežbi je na deset lokacija učestvovalo 8.000 pripadnika Kopnene vojske, Ratnog vazduhoplovstva, Rečne flotile i drugih sastava. Oni su u izvođenju aktivnosti koristiti više od 600 borbenih sistema i 24 aviona i helikoptera, uz utrošak oko 125 tona ubojnih sredstava. 
 
Tema vežbe je "Priprema i upotreba snaga za reagovanje Vojske Srbije". Centralna aktivnost je održana na Privremenom poligonu "Pešter", kao i na poligonu "Pasuljanske livade" kod Ćuprije, u vojnom kompleksu "Titel", u Rejonu Zvorničkog jezera, u Privremenom vojnom kompleksu "Orešac", u Vojnom kompleksu "Međa" i na drugim lokacijama.
 
Pripadnici Četvrte brigade Kopnene vojske Srbije i Centra za obuku jedinica za multinacionalne operacije izveli su na vojnom kompleksu "Borovac" kod Bujanovca taktičku vežbu, na kojoj je bilo angažovano oko 1.000 vojnika i 100 borbenih sredstava. Cilj vežbe bio je da se prikaže obučenost snaga za reagovanje u izvođenju taktičkih radnji i postupaka u toku izvođenja operacije u različitim zemljišnim i vremenskim uslovima, danju i noću, saopštilo je Ministarstvo odbrane Srbije.
 
Težište je bilo na prikazu obučenosti snaga za komandovanje u radu na donošenju odluke, pripremi za organizovanje operacije i komandovanju jedinicama u operaciji. Tokom vežbe izvršeno je kretanje dve kolone od garnizona Vranje do rejona razmeštaja, sprovođenje radnji pri nailasku na protivtenkovske mine i pretres terena.
 
U završnom delu vežbe prikazano je otkrivanje i neutralisanje ubačene neprijateljske grupe. Efektno prikazanim dejstvima u završnici vežbe, snage za reagovanje Četvrte brigade, kojom je komandovao brigadni general Slobodan Stopa, potvrdile su da su u potpunosti obučene i osposobljene za izvršavanje namenskih zadataka, navodi se u saopštenju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Vojno grlo

    11.11.2018 13:43
    8000 vojnika po 1100 za dnevnicu, pa puta 14 dana koliko je sve trajalo sa pripremama.
    Kalkulator u ruke, čisto da vam odmah pozli.
    Pa dnevnice svih političara, njihovih vozača i obezbeđenja, pa utrošeno gorivo i mazivo za kamiione, tenkove, avione, brodove, čamce itd. (barem 20 x veći iznos nego dnevnice), pa hrana za 8000 ljudi (pa puta 14 dana!), pa s*eban asfalt kao u centru NS, pa minsko eksplozivna sredstva (prava i lažna, a sve i te kako košta), pa...
    Grubo, najmane 20 miliona €! A to je preko 330 stanova od 60000 €, ili, pomislite i sami koliko lečene i izlečene dece (umesto SMS porukama!).
    A sve da bi čuli: VRLO DOBRO!
    E *ebem ti takvo dobro! I to vrlo... Pogotovo što večinu od tih 8000 ker za šta nema da ujede!
  • Laza

    11.11.2018 10:23
    Rts
    Bravo
  • Jadan

    11.11.2018 07:44
    Ovi opet ubiše vazduh..

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Kako (ni)je Vučević podneo ostavku

Prošlo je nedelju dana od ostavke Miloša Vučevića na televiziji, međutim, sednica Narodne Skupštine na kojoj bi ostavka trebalo da bude konstovana još nije održana.