Istovremeno je Javno preduzeće "Putevi Srbije" apelovalo na sve učesnike u saobraćaju da budu posebno oprezni, da prilagode brzinu kretanja uslovima na putu, jer se prema upozorenju Republičkog hidrometeorološkog zavoda, večeras i u toku noći, na jugu i istoku Srbije, u nižim predelima, na planinama i u centralnoj i zapadnoj Srbiji, očekuje stvaranje snežnog pokrivača, dok se u Vojvodini očekuju kiša i sneg, prenosi Tanjug.
Na snazi je prvi stepen pripravnosti i ekipe putara su na terenu i spremne su da reaguju po potrebi, navodi se u saopštenju Puteva Srbije.
U saopštenju AMSS-a se podseća da od 1. novembra do 1. aprila vozila moraju biti opremljena sa sve četiri zimske gume, ako se zbog vremenskih uslova na kolovozu nalazi sneg, led ili poledica.
U tom periodu, van naseljenog mesta, obavezno je posedovanje lanaca ili drugih uređaja za povećanje trakcije u prtljažniku.
Prema poslednjim informacijama, na naplatnim stanicama nema zadržavanja, dok na putničkim terminalima graničnih prelaza u Srbiji trenutno nema zadržavanja dužih od 30 minuta, osim na Horgošu II, prema Mađarskoj, gde se vozila zadržavaju oko sat vremena.
Kako je saopštila Uprava granične policije, na teretnim terminalima čeka se od 60 do 240 minuta - na Horgošu 90 minuta, na Gradini 60 minuta, na Batrovcima 240, na GP Šid 180, kao i na GP Bačka Palanka 180 minuta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar