Na otvaranju naučnog skupa "Energetika i klimatske promene" u SANU, Antić je istakao da Srbija nije industrijski razvijena zemlja i da nema veliki uticaj na globalno zagađenje životne sredine.
"Naši planovi su ambiciozni i spremni smo da se uključimo u svetske trendove i da budemo deo globalnih aktivnosti u borbi protiv klimatskih promena", poručio je ministar.
Antić kaže da će tranzicija našeg energetskog sistema biti bolna i mora da košta, ali i da se mora voditi računa o resursima kojima raspolažemo, koji se pre svega odnose na ugalj.
On je rekao da se u Srbiji trenutno 23 ili 24 odsto električne energije troši iz obnovljivih izvora energije i podsetio na cilj, u skladu sa evropskim integracijama naše zemlje, da dostignemo udeo od 27 odsto u ukupnoj potrošnji energije do 2020. godine.
Antić je rekao da je EPS u prethodnih nekoliko godina investirao 300 miliona evra u ekološke projekte u termoelektranama i da će biti investirano još 700 do 800 miliona evra.
"Radimo danas i novih 1.000 megavata struje, od čega 600 iz obnovljivih izvora energije. Pustili smo skoro 150 megavata iz obnovljivih izvora, pre svega, energije vetra, solara, mini hidroelektrana, biomase i do kraja godine planiramo da pustimo još 200 megavata iz energije vetra", naveo je Antić.
Ministar je napomenuo i da će do 2019. i 2020. biti zaokružen tih 600 megavata iz obnovljivih izvora energije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Novosadjan
to genie
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar