Šećer iz robnih rezervi za 98 dinara

Vlada Srbije donela je danas odluku o interventnoj prodaji šećera iz Robnih rezervi kako bi se predupredila nestašica šećera na tržištu.

Vlada Srbije donela je danas odluku o interventnoj prodaji šećera iz Robnih rezervi kako bi se predupredila nestašica šećera na tržištu.

Šećer će se prodavati po maloprodajnoj ceni do 98 dinara po kilogramu, navedeno je u saopštenju vladine Kancelarije za saradnju s medijima.

Republička direkcija za robne rezerve će, na osnovu saglasnosti vlade, interventno prodavati 3.000 tona mesečno belog šećera, i to u narednih šest meseci do stabilizacije tržišta.

Vlada Srbije usvojila je Predlog zakona o javnom beležništvu, Predlog zakona o upravnoj inspekciji, Predlog zakona o sporazumnom finansijskom restrukturiranju privrednih društava, kao i Predlog zakona o potvrđivanju sporazuma između Vlade Republike Srbije i Vlade Republike Kazahstan o uzajamnom podsticanju i zaštiti ulaganja.

Doneta je i Uredba o utvrđivanju programa raspodele i korišćenja sredstava za programe i projekte u oblasti omladinske politike u 2011. godini. Na današnjoj sednici doneta je Odluka o osnivanju Univerziteta odbrane u Beogradu, navedeno je u saopštenju.

  • Petra Marić

    25.02.2011 07:18
    Cena šećera
    Ništa nas ne sme iznenaditi!
    Na zapadu nista novo!
  • ceca

    24.02.2011 21:00
    Gde su secerane koje su kupljene za dve markice? Ko prati ulaganja i razvoj tih firmi? Zamisli cak 4 din. jeftiji secer bas su se potrudili.
  • isidor ovdašnji

    24.02.2011 20:43
    ažurno,interventno,neprofitno
    Sačekali su da bratija prvo nazida cene šećera,pa sad kao INTERVENIŠU!Merkatorov šećer se pre neki dan mogao kupiti za 99,...din,Sunokov za oko109din.Zanima me koja je bila nabavna cena šećera i kada je preuzet od RR?Kad je šećer u maloprodaji bio 70-80din?Tako se radi radnja...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija