Parlament glasa o novom zaduženju države
Skupština Srbije izjasniće se sutra o zakonskim predlozima o zaduživanju države, učešću pripadnika snaga odbrane u mirovnim operacijama u 2011. godini i izmenama Poslovnika, ali i o zahtevu predsednika Srbije Borisa Tadića da parlament ponovo razmatra izmene Zakona o porezu na dodatu vrednost.
Predsednik Srbije je taj zakon vratio u skupštinsku proceduru poslednjeg dana 2010. godine, jer je njime PDV na usluge smeštaja u hotelima, motelima, odmaralištima, domovima i kampovima povećan na 18 odsto, što je u suprotnosti sa Zakonom o budžetu za 2011, koji predvidja da on iznosi osam odsto.
Poslanici će se izjasniti i o predlozima Vlade Srbije, prema kojima će pripadnici Vojske Srbije i policije i ove godine učestvovati u multinacionalnim operacijama UN u Kongu, Liberiji, Obali Slonovače, Libanu, Kipru i, prvi put, na Bliskom istoku i u mirovnim misijama EU u Somaliji i Ugandi.
Izjasniće se i o dva zakonska predloga o novom zaduživanju države - za finansiranje budžetskog deficita i javnog duga predvidjeno je zaduživanje kod “Sosiete ženeral” banke u iznosu od 400 miliona dolara, a za kontragaranciju za preduzeće “Jugoimport-SDPR” u poslu sa Alžirom u korist Srpske banke 42 miliona evra.
Pred poslanicima će se naći i izmene Poslovnika o radu parlamenta, čiji je cilj otklanjanje sumnji u mogućnost narušavanja Ustavom, odnosno zakonom utvrđenog položaja nezavisnih državnih organa.
Poslanici su prvu vanrednu sednicu u 2011. godini započeli 21. februara, a na njenom početku su bez rasprave konstatovali ostavke troje ministara iz G17 plus - Mlađana Dinkića, Verice Kalanović i Tomice Milosavljevića.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar