Da bi stranka bila upisana u registar potrebno je, između ostalog, prikupiti 10.000 potpisa građana, ali dve partije - Srpski patriotski savez i Stranka moderne Srbije koje su se 2018. godine pojavila na političkoj sceni umesto registracije odlučile su se za preregistraciju, odnosno preuzimanje nekih već postojećih partija, kojima su promenile ime.
Srpski patriotski savez Aleksandra Šapića nastao je preregistracijom već postojeće partije Pokreta ujedinjenih lokalnih samouprava (PULS), koja je osnovana u Kraljevu 2010. godine.
Socijaldemokratski savez osnovan 2011. godine preregistrovan je u Stranku moderne Srbije, ali rukovodstvo nije promenjeno u potpunosti. Na čelu je i dalje Nebojša Leković, bivši funkcioner Nove demokratije Dušana Mihajlovića, a pridružili su mu se bivši poslanici Dosta je bilo i Pokreta centra Tatjana Macura i Aleksandar Stevanović, koji u Stranci moderne Srbije čine trojno predsedništvo.
Na sličan način i Narodna partija Vuka Jeremića je registrovana 2017. godine. Nastala je preregistracijom Narodnog pokreta Srbije Miroslava Aleksića, koji je ostao u novoj stranci gde obavlja funkciju prvog potpredsednika stranke.
U registru političkih partija nalaze se i dalje nekada parlamentarne stranke, koje već duže vreme nisu aktivne, a među kojima su i Demohrišćanska stranka Srbije na čijem je čelu bio Vladan Batić, a sada njegova ćerka Olgica Batić.
U registru su i Ujedinjeni regioni Srbije, čiji je zastupnik i dalje Mlađan Dinkić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
gari
madjari, crnogorci, bosanci,hrvati, ovi svi prethodno nabrojani plis ercegovci koji sebe pretstavljaju vojvodjanima, nemaju politicara i partija i nema ih u tvom vidokrugu a tvoj svm je na primer koalicioni partner..kome?
samo te srbi zuljaju nesto, patologija
Nervirach al prvi
Ilija Ikic
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar